Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Trójka uroczyście kończy remont szkoły i zaprasza rodziców zaangażowanych w przeprowadzkę

Autor admin
Data utworzenia: 07 październik 2019, 12:27 Wszystkich komentarzy: 0


Trójka uroczyście kończy remont szkoły i zaprasza rodziców zaangażowanych w przeprowadzkę

Wielki remont "Trójki" dobiegł końca - czas na uroczyste otwarcie obiektu. Dyrekcja zaprasza wszystkich rodziców, którzy byli zaangażowani w przeprowadzkę szkoły oraz prace porządkowe pod koniec sierpnia tego roku.

Wielkie zmiany jakie zaszły w minionych miesiącach w szkole przy placu Reymonta to efekt reformy oświaty i przeniesienia Szkoły Podstawowej nr 3 do nowego budynku odziedziczonego po zlikwidowanym Gimnazjum nr 1. Szkolne obiekty zostały odnowione i przystosowane do potrzeb młodszych dzieci. 

- Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy byli zaangażowani w przeprowadzkę szkoły oraz prace porządkowe pod koniec sierpnia tego roku na uroczyste otwarcie szkoły po przeprowadzce. Uroczystość odbędzie się 14 października (poniedziałek) o godz. 11:00 w budynku szkoły przy ul Reymonta 1 - czytamy na facebookowym profilu szkoły.

Realizowana w ostatnich miesiącach inwestycja wewnątrz budynku zakładała wykonanie robót remontowo-budowlanych w budynkach szkolnych, tj. w tzw. "dużym budynku" projektu Petera Gadena, "małym budynku" będącym dawniej siedzibą fundacji Peipego oraz łącznika łączącego obydwa budynki. Zakres prac obejmował roboty instalacyjne hydrauliczne i kanalizacyjne, instalacje sanitarne, roboty malarskie, pokrycie podłóg i ścian oraz roboty wykonawcze.

W międzyczasie trwały również prace na zewnątrz. Przedmiotem tej inwestycji była rozbiórka budynku pracowni plastycznej, zagospodarowanie terenu przy zabudowaniach szkolnych z przebudową kanalizacji deszczowej, sanitarnej i ogólnospławnej, przebudowa nawierzchni, wykonanie placu zabaw oraz wykonanie oświetlenia terenu.

W sierpniu rozpoczęła się przeprowadzka do nowego budynku szkolnego. Akcję czynnie wsparli rodzice, uczniowie i osoby zaangażowane w życie szkoły. 2 września naukę w większości już odnowionym budynku rozpoczęli uczniowie.

Zobacz również: W takich warunkach uczyć będą się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform