Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy

Autor admin
Data utworzenia: 08 październik 2019, 12:52 Wszystkich komentarzy: 0


Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy

Dzięki wzorowej postawie kierowcy, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany 59-letni mężczyzna z Wrocławia miał w organizmie ponad 3 promila alkoholu. W takim stanie kierował samochodem po autostradzie A4 w okolicach Chojnowa.

- Dyżurny Komisariatu Policji w Chojnowie otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez kierowcę samochodu ciężarowego. W rejon parkingu przy autostradzie A-4, natychmiast skierowano chojnowskich dzielnicowych - informuje mł.asp. Jagoda Ekiert - Jak ustalono, kierowca VW miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność u zawodowego kierowcy pojazdu ciężarowego. Po chwili, mężczyzna zauważył, że kierujący osobówką zjechał z autostrady. Kiedy zatrzymał swój pojazd podszedł do niego i zabrał mu kluczyki od pojazdu.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 3 promila alkoholu w organizmie 59-latka. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej kierowcy, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kierowcy grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform