Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Minister Marzena Machałek z wizytą w Powiatowym Zespole Szkół

Autor admin2
Data utworzenia: 09 październik 2019, 07:48 Wszystkich komentarzy: 0


Minister Marzena Machałek z wizytą w Powiatowym Zespole Szkół

W zeszły poniedziałek, 7 października, Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie odwiedziła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – Marzena Machałek. Jej wizyta była okazją do rozmów na temat rozwoju placówki w kontekście zmian wprowadzanych w szkolnictwie zawodowym.

Wizytę w PZS poprzedziło spotkanie w Starostwie Powiatowym, podczas którego omówiono działalność młodzieżowych organów doradczych władz powiatu.

Minister Marzena Machałek wraz ze starostą legnickim Adamem Babuśką wręczyli powołanie do Młodzieżowego Zespołu Doradczego Starosty Legnickiego Wiktorowi Ziembowiczowi – uczniowi Powiatowego Zespołu Szkół oraz członkowi Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Wiktor jest również pomysłodawcą reaktywacji chojnowskiej Młodzieżowej Rady Miasta, która swoje pierwsze posiedzenie będzie miała 17 października o godz. 16.00 w sali nr 11 w Urzędzie Miejskim w Chojnowie.

Trzeba zaznaczyć, że Młodzieżowy Zespół Doradczy Starosty Legnickiego również został powołany m.in. z inicjatywy Wiktora Ziembowicza.

Wizytę Minister Marzeny Machałek zwieńczyły odwiedziny w Powiatowym Zespole Szkół, który po gruntownym remoncie może pochwalić się nowoczesnym wyposażeniem sal dydaktycznych. Podczas spotkania uczniowie z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, przygotowując poczęstunek.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform