Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

SP4news: Z pomysłem urządzamy wnętrza / sportowe sukcesy uczniów / tydzień projektów w SP4

Autor Szkoła Podstawowa nr 4
Data utworzenia: 09 październik 2019, 10:29


SP4news: Z pomysłem urządzamy wnętrza / sportowe sukcesy uczniów / tydzień projektów w SP4

SP4 zawsze z pomysłem- urządzamy wnętrza!

SP4 zawsze stara się zagospodarować w najlepszy możliwy sposób szkolną przestrzeń. Nasza siedziba znajduje się w dwóch budynkach, dlatego też staramy się zadbać o komfort warunków w obydwu tych miejscach. Klasy starze- VII i VIII niegdyś miały przyjemność zasiadać w „Kanapkowie”- miejscu, w którym można usiąść w gronie przyjaciół i spożyć posiłek, podczas przerw międzylekcyjnych. Stworzyliśmy więc alternatywną wersję tego zakątka w budynku przy ulicy Konarskiego. To miejsce to „Kanapowo”- nazwa dwojako rozumiana i słusznie! Z jednej strony wywodząca się od słowa kanapka, z drugiej zaś od kanapy, czyli wygodnego wyposażenia, na którym można się rozsiąść, zjeść i zrelaksować. Kanapy sfinansowała niezastąpiona Rada Rodziców.

Jednak to nie wszystko! Powstało jeszcze jedno wyjątkowe miejsce w naszej szkole. Tutornia, czyli gabinet w którym odbywają się spotkania nauczyciela- tutora z podopiecznymi- uczniami, zwane tutorialami. Uczniowie mają okazję porozmawiać z nauczycielami o problemach, czy też sprawach ich nurtujących, uzyskać cenne rady, a także co najważniejsze nauczyć się jak radzić sobie samemu w różnorakich sytuacjach. Tutornia powstała w ramach projektu „Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów”.


Drużyna SP4 zwycięzcą w turnieju piłkarskim Miedź Cup 2019!

Pasja, treningi, ćwiczenia- nie tylko fizyczne, ale i ćwiczenia charakteru- cierpliwości, wytrwałości, odwagi oraz pielęgnowany drużynowy duch walki to wszystko składa się na wciąż potęgowane sukcesy uczniów klas sportowych z SP4. Już po raz kolejny chłopcy z rocznika 2007 udowodnili, że są rywalami, których naprawdę trzeba się obawiać w walce o zwycięstwo. W turnieju piłkarskim Miedź Cup 2019 udział wzięły drużyny z Miedzi Legnica, Lechii Piechowice, Juventus Legnica, Mewy Kunice oraz z SP4 Chojnów. Drużyny rywalizowały w systemie „każdy z każdym”, zdobywając kolejne punkty. Walka na boisku, w głowach zawodników oraz prezentowanej strategii gry… Z każdym kolejnym krokiem nasz zespół prowadzony przez p. Chrystiana Serkiesa zbliżał się do wygranej. I stało się! Drużyna z SP4 stanęła na najwyższym stopniu podium, pokonując całą konkurencję! Wielkie brawa! Życzymy dalszych sukcesów!


„Znam języki obce”- czyli tydzień projektów w SP4!

Język angielski- powszechnie znany język, w którym porozumieć możemy się z niemal każdym młodszym i starszym obywatelem współczesnego świata. Mając na uwadze jak wartościową umiejętnością jest posługiwanie się językiem obcym- angielskim, ale nie tylko, w naszej szkole został zorganizowany tydzień projektów pod nazwą „Znam języki obce”. Przygodę z językami obcymi rozpoczęliśmy 26 września, kiedy to obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. W ramach całego tygodnia przygotowany został szereg atrakcji i konkursów dla uczniów ze wszystkich klas. Nasi najmłodsi mieli okazję wziąć udział w konkursie plastycznym na portret królowej Elżbiety II. Ponadto uczestniczyli w apelu, podczas którego obejrzeli inscenizację bajki „Czerwony Kapturek”, wysłuchali pięknie przygotowanych piosenek w języku angielskim, wierszy, a także byli świadkami odwiedzin specjalnych gości- Królowej Elżbiety II, żołnierza z czasów II wojny światowej oraz niesamowitej grupy The Beatles.

Językowe atrakcje czekały również na starszych uczniów, którzy dowiedzieli się całe mnóstwo ciekawostek o języku angielskim. Ponadto przygotowywali prezentacje o Stanach Zjednoczonych lub Australii, w których przedstawili rozmaite wiadomości. Był również moment uśmiechu, a może bardziej pompy śmiechu podczas odgrywanych scenek, mających na celu nakreślić wartość nauki języka angielskiego oraz wizyty Rowana Atkinsona- najsłynniejszego komika Wielkiej Brytanii. Uczniowie obejrzeli również krótki film o legendarnej „Czwórce z Liverpoolu”. Gromkimi brawami przywitali także znakomitych muzyków z grupy The Beatles. W budynku przy ulicy Konarskiego otworzono również niemiecko- angielską kawiarenkę z tradycyjnymi wypiekami niemieckimi, brytyjskimi i amerykańskimi. Było naprawdę smacznie! Kolejny raz udowodniliśmy, że nauka przez swego rodzaju zabawę przynosi znakomite efekty! Słowa uznania kierujemy w stronę nauczycieli, uczniów oraz rodziców, którzy włączyli się w przygotowania! Dziękujemy!Sklep Bigform