Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Policja od rana prowadzi działania pod kryptonimem SMOG

Autor admin
Data utworzenia: 09 październik 2019, 13:40 Wszystkich komentarzy: 1


Policja od rana prowadzi działania pod kryptonimem SMOG

Od godzin porannych na drogach powiatu legnickiego policjanci prowadzą cykliczne działania pod kryptonimem "SMOG".

Akcja drogówki ma na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

- Funkcjonariusze eliminują z ruchu pojazdy w przypadku stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska, przede wszystkim w kwestii nadmiernego zadymienia - informuje sierż. szt. Anna Tersa - Policjanci reagują na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Art. 66. ust. 1, pkt 3) Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 128 z późn. zm.) stanowi, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych.


Komentarze

A może by tak przeprowadzić akcję "głupota na drodze"?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform