Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Chojnowscy nauczyciele uczcili swoje święto w Domu Schrama [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 09 październik 2019, 19:09 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowscy nauczyciele uczcili swoje święto w Domu Schrama [ZDJĘCIA]

W Domu Schrama odbyło się spotkanie zorganizowane przez władze naszego miasta dla wszystkich przedstawicieli chojnowskiej oświaty w okazji obchodzonego w październiku Dnia Edukacji Narodowej. Święto oświaty i szkolnictwa wyższego stanowiło okazję do nagrodzenia chojnowskich nauczycieli i dyrektorów nagrodami Burmistrza Miasta Chojnowa.

- Samorząd naszego miasta od wielu lat dużą wagę przywiązuje do rozwoju chojnowskiej oświaty. Gros środków z budżetu przeznaczamy na modernizacje bazy oświatowej, na dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży, na realizację wielu programów, które służą chojnowskiej młodzieży - zaznacza burmistrz Jan Serkies, dodając, że ostatnie trzy lata stanowiły bardzo trudny okres ze względu na zmiany związane z reformą oświaty - Dzisiaj mogę powiedzieć z dumą, że to wszystko w Chojnowie udało się zrealizować bardzo dobrze. Nie wiem czy jest jakiś nauczyciel, który został bez pracy. Wielu nauczycieli wykorzystało ten czas i przeszło na emeryturę, część nauczycieli przeszło do dwóch szkół które wciąż funkcjonują w mieście; jest część nauczycieli, którzy skorzystali z oferty pracy w gminie wiejskiej jak i również są tacy, którzy wybrali inną drogę i pracują np. w szkołach legnickich - podsumowuje.

Wydarzenie było okazją do podziękowań dla nauczycieli za sukcesy ich podopiecznych, w tym m.in. za dobre wyniki egzaminów - maturalnego, gimnazjalnego oraz ósmoklasistów, którego wyniki oscylowały w granicach powyżej średniej wojewódzkiej.

W dzisiejszym spotkaniu udział wzięli zarówno nauczyciele aktywni zawodowo jak i emerytowani pedagodzy, do których ze szczególnymi podziękowaniami zwrócił się włodarz miasta - Chciałbym serdecznie i gorąco podziękować nestorom - tym, którzy złotymi zgłoskami zapisali się w historii i dziejach chojnowskiej oświaty. Oni zaczynali to dzieło na ziemi chojnowskiej - obecni nauczyciele kontynuują - dodaje burmistrz.

Tradycją corocznych nauczycielskich spotkań organizowanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej jest przyznanie nagród Burmistrza Miasta Chojnowa, dla dyrektorów i nauczycieli, którzy dają się poznać od jak najlepszej strony, a swoją pracę wykonują z dużą pasją, sumiennością i zaangażowaniem. W tym roku nagrody odebrali: Lucyna Spes, Beata Miller-Kornicka, Mariusz Szklarz, Justyna Piróg, Anna Denisiak, Alina Bijak, Małgorzata Potaczała, Iwona Parzonka oraz Renata Frymus.

W części artystycznej wydarzenia przed lokalnymi nauczycielami zaprezentował się dobrze już znany w Chojnowie duet Dawid Skrzypczak i Paweł Lenar.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform