Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Wybory, wybory i po wyborach... czas posprzątać po sobie

Autor admin
Data utworzenia: 18 październik 2019, 14:18 Wszystkich komentarzy: 0


Wybory, wybory i po wyborach... czas posprzątać po sobie

Wybory parlamentarne już za nami, jednak kandydaci do Sejmu i Senatu wciąż nie dają nam o sobie zapomnieć. Na ulicach nadal zauważyć możemy mnóstwo plakatów i materiałów wyborczych. Czas na ich usunięcie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami. komitety wyborcze (w postaci pełnomocnika wyborczego) mają 30 dni, licząc od dnia po wyborach, na usunięcie wszelkich materiałów wyborczych, które pojawiły się w przestrzeni publicznej.

W przypadku gdy materiały wyborcze stwarzają niebezpieczeństwo dla ludzi lub w ruchu drogowym, wówczas prawo do ich usunięcia mają służby miejskie, które będą mogły interweniować także w przypadku, gdy po 30 dniach od wyborów wciąż będą one obecne w przestrzeni publicznej. W obydwu przypadkach koszty usunięcia materiałów wyborczych przez służby miejskie spadną na KW.

Kara grzywny za nieusunięcie materiałów wyborczych po 30 dniach wynosi 500 zł.

30-dniowy okres na usunięcie materiałów wyborczych nie obowiązuje w przypadku, gdy plakaty i banery wiszą na terenie prywatnych posesji, gdzie właściciel wyraził zgodę na powieszenie materiału wyborczego. Ten wyjątek to rezultat przyjętych w ubiegłym roku zmian w kodeksie wyborczym.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.