Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

W Witkowie zakończono prace nad Otwartą Strefą Aktywności

Autor admin
Data utworzenia: 23 październik 2019, 14:35 Wszystkich komentarzy: 0


W Witkowie zakończono prace nad Otwartą Strefą Aktywności

Przy świetlicy w Witkowie zakończono budowę Otwartej Strefy Aktywności. Inwestycja została zrealizowana przez gminę Chojnów dzięki współfinansowaniu zadania przez Ministerstwo Sportu i Turystki i otrzymaniu dofinansowania z rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwartej Strefy Aktywności (OSA) w ramach Edycji 2019.

Celem Otwartych Stref Aktywności jest stworzenie przestrzeni służącej aktywności sportowej sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

- OSA w Witkowie to przede wszystkim siłownia plenerowa obejmująca 6 urządzeń takich jak: orbitrek, biegacz, podciąg na słupie nośnym (wyciąg górny), wiosło, pajacyk + wahadło, steper + twister oraz strefa relaksu obejmująca 4 ławki, plenerowe urządzenie do gry w szachy i chińczyka oraz stół do ping ponga - informuje Urząd Gminy - W ramach zadania została zagospodarowana zieleń i nasadzono 12 sztuk drzew i krzewów.

Wysokość dofinansowania Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wynosi do 50% wydatków kwalifikowanych, nie więcej niż 25 tys. zł. Całkowita wartość inwestycji obejmująca 1 obiekt w Witkowie wyniosła 31.250,60 zł, kwota dofinansowania ze środków FRKF to 15.590,00 zł.

Z podobnej Otwartej Strefy Aktywności zlokalizowanej przy Domu Kultury od kilku miesięcy korzystać mogą mieszkańcy Chojnowa.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.