Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

W Witkowie zakończono prace nad Otwartą Strefą Aktywności

Autor admin
Data utworzenia: 23 październik 2019, 14:35 Wszystkich komentarzy: 0


W Witkowie zakończono prace nad Otwartą Strefą Aktywności

Przy świetlicy w Witkowie zakończono budowę Otwartej Strefy Aktywności. Inwestycja została zrealizowana przez gminę Chojnów dzięki współfinansowaniu zadania przez Ministerstwo Sportu i Turystki i otrzymaniu dofinansowania z rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwartej Strefy Aktywności (OSA) w ramach Edycji 2019.

Celem Otwartych Stref Aktywności jest stworzenie przestrzeni służącej aktywności sportowej sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

- OSA w Witkowie to przede wszystkim siłownia plenerowa obejmująca 6 urządzeń takich jak: orbitrek, biegacz, podciąg na słupie nośnym (wyciąg górny), wiosło, pajacyk + wahadło, steper + twister oraz strefa relaksu obejmująca 4 ławki, plenerowe urządzenie do gry w szachy i chińczyka oraz stół do ping ponga - informuje Urząd Gminy - W ramach zadania została zagospodarowana zieleń i nasadzono 12 sztuk drzew i krzewów.

Wysokość dofinansowania Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wynosi do 50% wydatków kwalifikowanych, nie więcej niż 25 tys. zł. Całkowita wartość inwestycji obejmująca 1 obiekt w Witkowie wyniosła 31.250,60 zł, kwota dofinansowania ze środków FRKF to 15.590,00 zł.

Z podobnej Otwartej Strefy Aktywności zlokalizowanej przy Domu Kultury od kilku miesięcy korzystać mogą mieszkańcy Chojnowa.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform