Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej, jako wolontariusze na chojnowskim cmentarzu

Autor Chojnowska Drużyna Strzelecka
Data utworzenia: 04 listopad 2019, 09:58 Wszystkich komentarzy: 0


Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej, jako wolontariusze na chojnowskim cmentarzu

Dzień Wszystkich Świętych jest bardzo ważny dla każdego Polaka. Tego dnia tradycyjnie wybieramy się na cmentarz, aby odwiedzić groby bliskich nam osób, zapalić symboliczne światełko pamięci, zostawić wiązankę kwiatów i pomodlić się. Jest to czas, kiedy zatrzymujemy się i wspominamy tych, których nie ma już wśród nas.

Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej jako wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” w tym dniu kwestowali na rzecz ratowania polskich nekropolii na Kresach Wschodnich.

Wielu mieszkańców ziemi chojnowskiej mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. W większości są one opuszczone oraz zaniedbane i czekają na naszą pamięć. Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA w tym roku porządkowali cmentarz na Ukrainie w miejscowości Kowalówka i w Dzień Wszystkich Świętych na chojnowskim cmentarzu zbierali datki i znicze, które będą przekazane na polskie cmentarze na Ukrainie i Wileńszczyźnie przez Fundację Studio Wschód.

Wszystkich cieszy fakt, że coraz więcej osób wykazuje zrozumienie dla działań podejmowanych przez Fundację Studio Wschód i ma chęć niesienia bezinteresownej pomocy tym, którzy pozostali na Kresach Wschodnich, aby niejednokrotnie dawać świadectwo polskości.

Wszystkim darczyńcom, dla których losy polskich nekropolii na Kresach Wschodnich nie są obojętne serdecznie dziękujemy za każdy przekazany datek.

Chorąży ZS Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej Mirosław JadachKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.