Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Sklep Bigform

Uwaga! Fatalna jakość powietrza w Chojnowie. Obecność na zewnątrz ograniczajmy do minimum

Autor admin
Data utworzenia: 06 grudzień 2019, 11:24 Wszystkich komentarzy: 6


Uwaga! Fatalna jakość powietrza w Chojnowie. Obecność na zewnątrz ograniczajmy do minimum

Aby poznać aktualną jakość powietrza, sprawdzamy wyniki ze stacji pomiarowej na Rynku. 

Jest bardzo źle.

O 11:05 poziom stężenia pyłów rozproszonych wynosi:

PM2.5 – 233 µg/m³ (930 procent normy)

PM10 – 288 µg/m³ (576 procent normy)

Jakość powietrza jest bardzo zła i ma negatywny wpływ na zdrowie. Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostała populacja powinna ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum. Wszelkie aktywności fizyczne na zewnątrz są odradzane. Długotrwała ekspozycja na działanie substancji znajdujących się w powietrzu zwiększa ryzyko wystąpienia zmian m.in. w układzie oddechowym, naczyniowo-sercowym oraz odpornościowym.


Komentarze

Witam,

Należało pomysleć o tym wiele lat temu. I zamiast zlikwidować dawną ciepłownię Dolzametu na fabrycznej należało ją przejąć za długi i systematycznie podłączać ją do wszystkich kamienić w mieście. Napewno problem ze smogiem był by mniejszy.
zgłoś komentarz
To jest k....dramat,jeżeli urząd i mieszkańcy nic nie będą robić w tym kierunku, to to miasto niedługo umrze.
zgłoś komentarz
,,pikus,,spokojnie,od niepamiętnych czasów ludzie palili węglem ,drewnem ,i jakoś miasta i państwa nie poumierali,o co tu chodzi? zastanów się ,,pikus,,
zgłoś komentarz
Proponowałbym przyjrzeć się w pierwszej kolejności chojnowskim zakładom i sprawdził czym palą w swoich kotłach. Na tapetę wziąłbym np. Garbarnię przy ul. Grodzkiej. Palą tam czym popadnie a głównie mokrymi wiórami prosto z tartaku. Gdzieś widziałem uchwałę antysmogową dla Dolnego Śląska, w której zabronione jest palenie drewnem o wilgotności powyżej 20% i sezonowanym krócej niż 2 lata! Ale kogo to obchodzi.
zgłoś komentarz
Bo ci nikt oficjalnie nie mówi, tym bardziej w TVPis, ile osób umiera od zatrutego powietrza. Ty jednak dalej chcesz tkwić w Średniowieczu,skoro można ekologiczniej,na szczęście świadomość tych bez klapek się zmienia.
zgłoś komentarz
,,pikus,,ja wiem że ty oglądasz tylko tvn -,,cała prawda całą dobę,,albo polszmat,i w ogóle się nie dziwię ,że masz tak bardzo,,przeorane,,w tej swojej pustej łepetynie
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform