Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Sklep Bigform

Z pasją przez życie

Autor ŚDS nr 1
Data utworzenia: 07 grudzień 2019, 17:55 Wszystkich komentarzy: 0


Z pasją przez życie

4 grudnia o godzinie 11.00 w Starostwie Powiatowym w Legnicy odbyła się wystawa prac Pani Krystyny Wolskiej pod nazwą „Z pasją przez życie".

Wernisaż wystawy otworzyła Wicestarosta Powiatu Legnickiego Janina Mazur, Członek Zarządu Powiatu Legnickiego Krzysztof Sowiński oraz Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie Mariola Pyrz. W wystawie brali udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz i jego zastępca Grzegorz Styrkowiec, Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Legnicy Elżbieta Iwanicka oraz Prezes Stowarzyszenia Krajobrazy dr Tadeusz Samborski.

Swoją obecnością pomimo licznych obowiązków na wystawie zagościł Starosta Powiatu Legnickiego Adam Babuśka. Nie zabrakło również rodziny pani Krystyny. Pani Krystyna, w swojej twórczości, posługuje się techniką decoupage. Jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej.

Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany. Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper" – wycinać.

Jak sama pani Krystyna mówi, inspiracją do tworzenia w innych technikach i formach jest kontakt i współpraca z koleżankami i kolegami- uczestnikami naszego Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie. Tak więc, w działaniach Pani Krystyny pojawiły się wytwory wykonane haftem krzyżykowym i szydełkiem.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform