Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

STOP PRZEMOCY – marsz manifestacyjny przeszedł ulicami Chojnowa

Autor admin
Data utworzenia: 10 grudzień 2019, 14:50 Wszystkich komentarzy: 4


STOP PRZEMOCY – marsz manifestacyjny przeszedł ulicami Chojnowa

Wczoraj w godzinach popołudniowych ulicami naszego miasta przeszedł marsz manifestacyjny, mający na celu potępienie zjawiska przemocy domowej. Odbył się on w ramach obchodów akcji STOP PRZEMOCY, która organizowana jest podczas Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy. Kampania odbywa się między Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet a Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, co jest symbolicznym podkreśleniem związku między przemocą wobec kobiet a naruszeniem praw człowieka.

W marszu wzięła udział młodzież pracująca w grupie teatralnej ZaŚwiaty działającej przy Powiatowym Zespole Szkół pod kierownictwem Karoliny Rosockiej. Marsz wyruszył spod Ratusza i przeszedł przez Rynek, a następnie kilkoma ulicami Chojnowa.

Statystyki pokazują, że każdego roku blisko milion Polek pada ofiarami przemocy domowej. Zaledwie 20% z oficjalnie zgłoszonych przypadków kończy się prawomocnym skazaniem sprawców. Akcja STOP PRZEMOCY ma na celu edukację i uświadomienie społeczeństwa w kwestiach związanych z przemocą domową, a także przekonać skrzywdzonych do szukania pomocy oraz skłonić świadków przemocy do reakcji i podjęcia działań, a wszystko w myśl hasła „Od pokoju w domu do pokoju na świecie”.Komentarze

Tłumy na ulicach .
zgłoś komentarz
a ,czy te panie z opaskami na oczach ,nie zrobiły sobie krzywdy?przecież o upadek z zasłoniętymi oczami ,nie jest trudno
zgłoś komentarz
Szkoda że nie mieliśmy informacji o planowanym marszu. Podejrzewam że wielu mieszkańców Chojnowa chętnie by się przyłączyło by wyrazić sprzeciw wobec agresji . Agresji przeciw ludziom o innym kolorze skóry ( przykładem niech będzie były lekarz weterynarii w Chojnowie którego wszyscy , włącznie z kolegami po fachu , flekowali.)Przeciwko agresji znacznej części duchowieństwa wobec ludzi o innych poglądach czy orientacji seksualnej. Przy czym nie widzą w swoim gronie ludzi o orientacji homoseksualnej. Agresji wobec dzieci części kleru i ukrywania tych przestępstw przez biskupów . Lista jest długa i dlatego proszę o wcześniejszą informację o planowanym tego typu proteście.Agresja jest nie tylko w domach ale także w przestrzeni publicznej i dajmy temu sprzeciw.
zgłoś komentarz
,,ri-pii,ale ty postępowy i taki nowoczesny że ho,ho
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform