Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena PWSZ Legnica

Młodzież chce w Chojnowie skateparku i zwraca się z prośbą do władz miasta

Autor admin
Data utworzenia: 11 grudzień 2019, 16:13 Wszystkich komentarzy: 1


Młodzież chce w Chojnowie skateparku i zwraca się z prośbą do władz miasta

Chojnowska młodzież po raz kolejny zwraca uwagę na brak w naszym mieście skateparku lub pumptracka. Pomimo obserwowanego od lat dynamicznego rozwoju sportów ekstremalnych, wciąż brakuje u nas miejsca, gdzie w bezpieczny sposób można byłoby jeździć na rolkach, BMX-ie czy wyczynowych hulajnogach. Prośbę o poprawę stanu rzeczy zgłasza stowarzyszenie na rzecz budowy skateparku lub pumptracku w Chojnowie.

- W związku z brakiem, niedostateczną ilością, złym stanem istniejących obiektów, jako osoby uprawiające jazdę na hulajnogach wyczynowych założyliśmy Stowarzyszenie na rzecz budowy skateparku lub pumptracka w Chojnowie. W imieniu Stowarzyszenia zwracamy się z uprzejmą prośbą o zbudowanie skateparku lub pumptracka w Chojnowie. Stworzenie takiego obiektu będzie niezwykle korzystne dla całego miasta - czytamy w piśmie skierowanym do Burmistrza Miasta Chojnowa.

Przedstawiciele stowarzyszenia zwracają uwagę na obserwowany w ostatnich latach dynamiczny rozwój sportów ekstremalnych, w tym jazdy na hulajnogach wyczynowych, rolkach i rowerach BMX.

- Dotąd, z braku miejsca specjalnie dla nich przeznaczonego, osoby jeżdżące na hulajnogach wyczynowych, rolkach i BMX-ach jeżdżą po publicznych placach i ulicach, niejednokrotnie przyczyniając się do szybszego niszczenia murków, ławek i nawierzchni. W dodatku uprawiając swój sport w miejscach do tego nie przeznaczonych narażają zarówno siebie jak i przechodniów na nieprzyjemności, a nawet niebezpieczeństwo, np.: jeżdżąc w pobliżu ulic, ryzykują potrącenie przez przejeżdżające samochody - czytamy w piśmie.

Twórcy prośby zwracają również uwagę na fakt, że nowy pumptrack lub skatepark byłyby wizytówką miasta. Tego typu obiekt mógłby również przyczynić się do ograniczenia patologicznych zachowań wśród młodych ludzi, którzy często nie mając miejsca do spełniania swoich pasji przesiadują na ławkach między blokami i sięgają po alkohol, papierosy czy inne używki.

Pod petycją skierowaną do burmistrza podpis złożyło koło 150 osób.

Temat budowy pumptracku lub skateparku w Chojnowie poruszyliśmy w marcu tego roku. 

Zobacz więcej: Jest ich w Chojnowie coraz więcej i coraz głośniej mówią o brakach w infrastrukturze


Komentarze

Pomysł taki był zgłoszony jako projekt obywatelski.Niestety przegrał z budowa sceny w parku o której ani widu,ani słychu.I dobrze, bo juz jedna scena ma powstać w Małym Parku, o której też na razie cisza. Imprez u nas jak na lekarstwo, więc po kiego dwie sceny? Więc popieram ten pumptrack.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform