Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Gmina Chojnów rozpoczyna piątą edycją budżetu obywatelskiego

Autor admin
Data utworzenia: 12 grudzień 2019, 10:31 Wszystkich komentarzy: 0


Gmina Chojnów rozpoczyna piątą edycją budżetu obywatelskiego

Prawdziwie kosmicznym plakatem Urząd Gminy Chojnów rozpoczął promocję piątej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 20 stycznia możemy zgłaszać nasze projekty.

"Razem zmieniajmy gminę Chojnów" - to hasło jakie przyświeca budżetowi partycypacyjnemu, będącemu dla władz gminy powodem do dumy. - Dzięki tej formie budżetu partycypacyjnego mieszkańcy gminy Chojnów decydują, co chcą zmienić w swojej okolicy. Zgłaszają pomysły, dyskutują o nich, a w głosowaniu wybierają te, które zostaną zrealizowane - informują organizatorzy.

Jak tłumaczy Urząd Gminy, zasady GChBO zostały dostosowane do regulacji prawnych zawartych w ustawie o samorządzie gminnym. Jakich modyfikacji możemy się zatem spodziewać? - Niewielkiej zmianie uległ wzór wniosku a także liczba osób popierających zadanie, która nie może być większa niż 0,1% mieszkańców terenu objętego pulą budżetu obywatelskiego, w którym zgłaszany jest dany projekt - informuje UG.

Od 9 grudnia do 20 stycznia możemy zgłaszać nasze projekty. Do budżetu obywatelskiego mogą być zgłaszane zadania o charakterze infrastrukturalnym i społecznym. Ważne jest, by zadania te należały do zadań własnych gminy, które są możliwe do zrealizowania w trakcie jednego roku budżetowego.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są w Urzędzie Gminy Chojnów oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. Projekty należy zgłaszać w sekretariacie UG.

Ogłoszenie listy projektów do głosowania nastąpi do 27 stycznia. Głosowanie zaplanowano na 2 lutego.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform