Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Piesi samobójcy. Plaga na drogach gminy Chojnów

Autor admin
Data utworzenia: 10 styczeń 2020, 10:26 Wszystkich komentarzy: 0


Piesi samobójcy. Plaga na drogach gminy Chojnów

Od 2014 roku każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Niestety - wystarczy wyjechać zaledwie kilkanaście metrów poza obszar zabudowany by zderzyć się zacofaniem pieszych i ich niską świadomością motoryzacyjną. Czasem jednak możemy zderzyć się również z nimi samymi.

Skąd taki przepis? Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

By poznać skalę problemu, wystarczy wybrać się po zmroku na wycieczkę drogami gminy Chojnów. Pomimo kontroli prowadzonych przez policję liczba "pieszych samobójców" jest zatrważająca.

- Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy - informuje sierż. szt. Anna Tersa z biura prasowego legnickiej policji.

Policja przypomina również, że nawierzchnia drogi połączona z opadami atmosferycznymi i niskimi temperaturami wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad pojazdem.

Film, który pokazuje, że kierowca często nie ma najmniejszych szans na zahamowanie. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo - nie bądźmy bohaterami podobnych filmików


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.