Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Cyrk Korona odwiedzi Chojnów!

Autor CYRK KORONA
Data utworzenia: 26 kwiecień 2012, 12:31 Wszystkich komentarzy: 4


Cyrk Korona odwiedzi Chojnów!

Korona to największy cyrk w naszym kraju. Od 1993 r. prezentuje swoim fanom przedstawienia, które nie tylko bawią, ale także sprawiają, że widz przenosi się w zupełnie inny świat. Przez 20 lat istnienia cyrku ich spektakle obejrzało ponad 10 milionów entuzjastów sztuki cyrkowej. Na arenie przez te wszystkie lata można było zobaczyć ponad 250 artystów, z ponad 40 krajów. Teraz cyrk postanowił zawitać także do Chojnowa.

Cyrk Korona od 2009 roku, jako jedyny cyrk w Polsce, jest członkiem zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Cyrków – “ECA”, którego honorowym prezydentem jest Księżna Monako, Stefania Grimaldi. Lidia Król-Pinder (dyrektor cyrku) jest przedstawicielem “ECA” w Polsce, a jej mąż Thomas Pinder pracuje w komisji “ECA” zajmującej się regulacjami prawnymi związanymi ze standaryzacją transportów dla zwierząt.

W tym roku Cyrk Korona obchodzi Jubileusz 20-lecia. Z tej okazji powstał specjalny multimedialny spektakl pt. "NIECH ŻYJE CYRK!" w którym można obejrzeć artystów m.in. z Polski, Rosji, Czech, Francji, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Brazylii, oraz Hiszpanii. Ponadto ponad 60 zwierząt z całego świata, wśród nich: JEDYNE W EUROPIE– BIAŁE LWY, zebry afrykańskie, dromadery, wielbłądy, małpy, lamy, konie, kuce, kozy, psy, węże, legwany, oraz ulubieniec wszystkich dzieci, ważący półtorej tony – byk Fernando. Gwarantujemy, że każdy kto przyjdzie zobaczyć nasze show na długo zostanie oczarowany magią naszego cyrku - zapewnia Lidia Król-Pinder, właścicielka Cyrku Korona.


Tegoroczna produkcja Cyrku Korona łączy w sobie elementy cyrku klasycznego, teatru, oraz wielkiej rewii zwierząt – Jednym słowem SHOW jakiego Polska dotąd nie widziała!!! Na arenie wystąpią Gwiazdy Świata Cyrku:
- TRIO WOŹNIEWSKI (Polska) – mrożące krew w żyłach akrobacje napowietrzne.
Artyści areny Polskiej, którym sławę przyniosły nagrody zdobyte na prestiżowych festiwalach sztuki cyrkowej, chociażby w Liege, Enschede, czy Monte Carlo.
- PIOTR“SSNAKE” WĄSIK (Polska) – gimnastyka napowietrzna na szarfach, oraz pokaz iluzji.
Finalista pierwszej w Polsce edycji programu TV – “Mam Talent”. Zwycięzca “Brązowej Korony” na II Międzynarodowym Festiwalu Talentów – Warszawa Bemowo 2011.
- TITO MEDINA & EDUARDO (Brazylia/Hiszpania) – zabawny pokaz akrobatyczny w duecie.
Pełen temperamentu duet prezentujący akrobatykę na wesoło w stylu cyrku XIX wieku. Zdobywcy nagrody miasta, na Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Massy.
- NANOU (Francja) – unikatowy pokaz ekwilibrystyczny.
Ekwilibrystka balansująca na różnych wysokościach, której pokaz dotąd mogli oglądać widzowie scen, variete i cyrków zachodu. Podsumowując kunszt artystyczny klasy światowej.
- O DOBRY HUMOR ZADBA SŁYNNY CLOWN – TITO MEDINA– Z GORĄCEJ HISZPANII

Dzięki najnowszej technologii logistycznej, w trakcie tournee 2012 – Cyrk Korona odwiedzi ponad 200 miast na terenie kraju, dając tym samym ponad 230 spektakli. Każdego dnia, z miasta do miasta będzie przemieszczało się, ponad 18 wielkogabarytowych naczep osadzonych na ciągnikach siodłowych, w tym naczepy specjalistyczne do przewodu zwierząt, oraz kasy biletowe i bufet. Spektakle odbywają się pod nowoczesnym namiotem, o średnicy 36 metrów, który został wyprodukowany w najlepszej włoskiej fabryce namiotów cyrkowych Scola Teloni.

Spektakl odbędzie się 1 Maja przy ulicy Sikorskiego (obok Biedronki) o godzinie 16:00.


A jutro, tj. 27 kwietnia br. na naszym Portalu niespodzianka dla wszystkich miłośników cyrku - zachęcamy do uważnego czytania CHOJNOW.PL!

Komentarze

"NIECH ŻYJE CYRK!" a zwierzęta cierpią? :/
zgłoś komentarz
Cyrk + zwierzęta = średniowiecze ,niestety :(
zgłoś komentarz
W spektaklu niestety przeważają zwierzęta
zgłoś komentarz
Cyrk + zwierzęta = średniowiecze ,niestety :(
Wydaje mi się że nawet w średniowieczu zwierzęta były lepiej traktowane niż w czasach współczesnych w ZOO... Od umilania czasu byli wtedy wędrowni grajkowie a nie torturowane zwierzęta...
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform