Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena PWSZ Legnica

Trójka podsumowuje akcję "Koala". Udało się zebrać 380 dolarów australijskich

Autor admin
Data utworzenia: 04 marzec 2020, 17:05 Wszystkich komentarzy: 0


Trójka podsumowuje akcję "Koala". Udało się zebrać 380 dolarów australijskich

W styczniu informowaliśmy o zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 3 akcji "Koala", której celem było finansowe wsparcie dla organizacji pomagającym zwierzętom, które zostały poszkodowane w pożarach pustoszących Australię. Czas na podsumowanie.

Inicjatorami i koordynatorami akcji, podczas której udało się zebrać 380 dolarów australijskich byli Klara Kołodziej i Franciszek Olszewski. Zbiórkę udało się przeprowadzić dzięki opiece organizacyjnej Miłosza Kołodzieja.

- Pieniądze zebrane od wszystkich darczyńców zostały przekazane przelewem poprzez prywatne konto na rzecz australijskiej organizacji WIRES Australian Wildlife Rescue Organisation zajmującej zbiórką funduszy i wspomaganiem zwierząt w Australii - czytamy w komunikacie opublikowanym przez szkołę - Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tą akcję. Dzięki Wam przekazano 380 dolarów australijskich, które pomogą fundacji w jej statutowej działalności.

W australijskim ogniu zginęły miliony zwierząt, w tym symbole tego państwa - kangury, oposy, wombaty czy misie koala. Wiele z nich udało się uratować. WIRES Wildlife Rescue jest największą organizacją charytatywną zajmującą się ratowaniem i rehabilitacją poszkodowanych zwierząt.

380 dolarów to równowartość niemal tysiąca złotych. W skali całej gigantycznej akcji ratunkowej jest to zaledwie niewielki promil, jednak dla uczniów i społeczności szkolnej to ważna lekcja dobroczynności i solidarności.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform