Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Co wiemy o zarażonej kobiecie z powiatu legnickiego?

Author: admin
Creation date: 16 March 2020, 11:07 All comments: 0


Co wiemy o zarażonej kobiecie z powiatu legnickiego?

Kobieta zarażona koronawirusem, która przebywa obecnie w legnickim szpitalu, jest mieszkanką Legnickiego Pola. Sanepid zalecił kwarantanne rodzinie kobiety.

Jak informuje portal lca.pl powołując się na słowa wójta Legnickiego Pola, zainfekowana kobieta wróciła 29 lutego z Włoch. W tej chwili trwają ustalenia, z kim mogła mieć bezpośredni kontakt trwający dłużej niż 15 minut.

- Sanepid zalecił kwarantannę rodzinie zarażonej kobiety. Czekamy na kolejne wyniki badań. Wszyscy, którzy mieli kontakt z rodziną pozostają w kwarantannie domowej. Jesteśmy w kontakcie z wójtem gminy i wszystkimi służbami sanitarnymi oraz mundurowymi. Sytuacja jest pod pełną kontrolą. Apeluję do państwa o zachowanie rozwagi. Dziękuję wszystkim, którzy zachowują się w sposób odpowiedzialny - mówi Adam Babuśka, starosta powiatu legnickiego.

To pierwszy odnotowany przypadek koronawirusa w naszym powiecie. Pacjentka od wczoraj jest izolowana w wydzielonym małym budynku szpitala w Legnicy, który jest dostosowany do przyjęcia pacjentów z koronawirusem.

źródło: lca.pl,fot.WO(lca.pl)

Zobacz też: Tymczasowa placówka zakaźna w legnickim szpitalu


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform