Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

17 marca: brak potwierdzonych przypadków zachorowania + informacje o kwarantannie

Autor admin2
Data utworzenia: 17 marzec 2020, 11:48 Wszystkich komentarzy: 0


17 marca: brak potwierdzonych przypadków zachorowania + informacje o kwarantannie

Burmistrz Miasta Chojnowa informuje:

Według stanu na dzień 17 marca 2020 w Chojnowie nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie ma również ani jednej osoby objętej kwarantanną.

Informacja jest potwierdzona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Legnicy. Apelujemy o przestrzeganie zasad, które są gwarantem minimalizowania zachorowań.

INFORMACJA w sprawie KWARANTANNY!

Rząd Polski ogłosił, że od niedzieli 15 marca polscy obywatele wracający z zagranicy mają obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie. Na granicy wypełniają kartę lokalizacyjną, w której podają, gdzie będą w tym czasie przebywali. Jeśli nie mieszkają sami i nie chcą narażać na ewentualne zakażenie koronawirusem swoich bliskich, mogą odbywać kwarantannę we wskazanym przez władze ośrodku. Jeśli jednak zdecydują się na odosobnienie domowe, sanepid nałoży kwarantannę także na wszystkich współlokatorów.

UWAGA!

Informacje podawane przez wracających do Polski w karcie lokalizacyjnej na granicy mają trafiać do inspekcji sanitarnej. Ta z kolei przygotowuje listy objętych kwarantanną i przekazuje je policji, która sprawdza, czy taka osoba rzeczywiście przebywa w domu.

Osoba poddana kwarantannie nie może opuszczać domu ani wychodzić na zakupy, by – jeśli jest już zakażona – nie roznosić wirusa. Procedury przewidują pomoc żywnościową dla takich osób. Organizacją kwarantanny zajmują się ośrodki pomocy społecznej.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform