Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Mało prawdopodobne by uczniowie wrócili do szkół przed Wielkanocą

Author: admin
Creation date: 17 March 2020, 12:59 All comments: 0


Mało prawdopodobne by uczniowie wrócili do szkół przed Wielkanocą

- Prawdopodobnie ten dwutygodniowy termin przerwy w nauce, tej standardowej, którą dotąd znaliśmy, zostanie wydłużony - informuje minister edukacji. Szkoły przerzucają się na zdalne nauczanie oraz promują różne akcje edukacyjne.

Ministerstwo Edukacji przygotowuje się na wydłużenie przerwy w funkcjonowaniu szkół. Według placów stopniowo będziemy przechodzili na nauczanie zdalne.

- Zamiast tego tradycyjnego, twarzą w twarz, w jednej klasie, chcemy, aby stopniowo przechodzono na zdalne nauczanie. Metody mogą być bardzo różne, trzeba wykorzystać nowoczesne formy komunikacji, którymi częściowo, na co dzień już się posługujemy, takimi jak poczta elektroniczna, dziennik elektroniczny, którym można przekazać informacje, ale także różnego rodzaju komunikatory, które pozwalają tworzyć grupy, które mogą wspólnie uczestniczyć w zajęciach, przekazywać filmy video, bądź korzystać z tych materiałów elektronicznych, które znajdują się na platformach edukacyjnych - dodaje minister Dariusz Piontkowski.

Szkoła Podstawowa nr 3

Trójka rozpoczyna zdalne nauczanie i prosi rodziców o przekazywanie dzieciom treści e-maili wysyłanych przez nauczycieli.

Komunikat opublikowany przez szkołę.

- Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie. W związku z tzw. zdalnym nauczaniem bardzo proszę Rodziców o przekazywanie treści e-maili wysyłanych Wam przez nauczycieli w e-dzienniku czy na Wasze skrzynki e-mail swoim dzieciom. Nie mamy pełnych danych związanych z adresami e-mail uczniów, w związku z tym informacje przekazywane są w e-dzienniku rodzicom. Jeżeli rodzice przekażą nauczycielom adresy skrzynek e-mail swoich dzieci, informacje te będą przekazywane bezpośrednio uczniom. Jednocześnie informuję, że w związku z tym, że szkoła jakiś czas temu korzystała z dostępu do strony didakta.pl firma SILICOM będąca właścicielem tej strony udostępniła 30 dniowy, darmowy dostęp do ich zasobów. Wystarczy zarejestrować się na stronie. Dostępne materiały są dla różnych poziomów i różnych przedmiotów. http://www.didakta.pl/

Szkoła Podstawowa nr 4

Jak już informowaliśmy wcześniej, nauczyciele przygotowali materiały edukacyjne dla uczniów, które będą umieszczać w e-dzienniku w zakładce "zadania domowe". - Prosimy o systematyczne odczytywanie wiadomości na stronie szkoły oraz w e-dzienniku - informuje szkoła.

Powiatowy Zespół Szkół

Powiatowy Zespół Szkół włączył się w akcję #TerazCzasNaCzytanie. W ramach projektu uczniom udostępnione zostały kolekcja 20 tytułów, dedykowanych różnym grupom wiekowym – zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i starszych nastolatków. Wszystkie książki dostępne są w formie ebooka, a część z nich dodatkowo audiobooka.

Sama szkoła od 16 marca jest zamknięta. Wszystkie sprawy załatwiane będą tylko i wyłącznie drogą elektroniczną: szkola@pzs-chojnow.pl


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform