Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena PWSZ Legnica

Policja: Wspieramy służby sanitarne w utrzymaniu kwarantanny na terenie powiatu legnickiego

Autor admin
Data utworzenia: 18 marzec 2020, 15:22 Wszystkich komentarzy: 0


Policja: Wspieramy służby sanitarne w utrzymaniu kwarantanny na terenie powiatu legnickiego

Dzielnicowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami. Sprawdzenie takie odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu - bez bezpośredniego kontaktu. Policjanci sprawdzają również, czy osoby objęte kwarantanną nie potrzebują pomocy.

- W związku z obecną sytuacją i działaniami mającymi na celu ograniczeniu rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej koronawirusa jednym z wielu zadań jakie realizują legniccy policjanci jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanym adresem. W codziennej służbie funkcjonariusze otrzymują informację o osobach objętych kwarantanną domową. Dzielnicowi przynajmniej raz na dobę z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dokonują sprawdzenia, czy wskazane osoby znajdują się w miejscach kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje są na bieżąco przekazywane do odpowiednich służb sanitarnych - informuje mł.asp. Jagoda Ekiert.

Policja przypomina, aby osoby objęte kwarantanną stosowały się do zaleceń wszystkich służb. - Apelujemy o wzajemne wsparcie, ostrożne zachowanie w kontaktach międzyludzkich oraz pozostanie w domach, jeśli nie ma konieczności wyjścia.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform