Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

W poszukiwaniu przejawów wiosny

Autor admin
Data utworzenia: 30 kwiecień 2012, 12:43 Wszystkich komentarzy: 7


W poszukiwaniu przejawów wiosny

Za oknem, szczególnie w ostatnich dniach, słońca nam nie brakuje, wiosna w pełni. Jednak czy wszystkie oznaki, nie tylko na niebie, mówią nam, że przyszła prawdziwa, pełna wiosna? O tym postanowiły przekonać się dzieci z pobliskiego sołectwa Konradówka – Piotrowice. Sołtys wraz z Przewodniczącym Rady Sołeckiej zorganizowali najmłodszym wiele atrakcji, o których przeczytacie Państwo w dalszej części wpisu.

Sobotnia zabawa rozpoczęła się pod sklepem w Konradówce, gdzie wszystkie dzieci wraz z opiekunami zebrały się, by wspólnie szukać przejawów wiosny. Nie było to miejsce przypadkowe – w Konradówce od wielu lat na starym, niedziałającym już młynie co roku gniazdo uwija sobie bocian. A jak bocian – to i wiosna!


Finiszem wiosennej wycieczki był Park Śródmiejski w Chojnowie. Dzięki zgodzie Burmistrza Miasta Chojnowa na dzieci czekało tam wiele atrakcji.

Największą frajdę dla najmłodszych okazała się kurtyna wodna, którą w ten upalny dzień zaserwowali dzieciom zaproszeni strażacy. W Małym Parku zjawili się panowie z OSP Miłkowice, którzy przyjechali wzbudzającym zachwyt Mercedesem z 1965 roku. Również chojnowska Jednostka Straży Pożarnej zjawiła się na miejscu – strażacy odkrywali przed dziećmi sekrety swojej pracy, opowiadali o przygodach jakie przeżyli oraz zaprezentowali całe wyposażenie swojego wozu strażackiego.


Strażacy wspólnie z policjantami z KP Chojnów korzystając z okazji zorganizowali najmłodszym pogadankę o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Poruszyli tematy „zabaw” z ogniem, instruowali jak zachować się podczas wypadku, przestrzegali przed rozmowami z obcymi i zaczepianiem starszych osób. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, nie tylko do szkoły oraz jak prawidłowo zachować się na jezdni.


Jednak nie był to koniec atrakcji tego dnia. Na najmłodszych czekało ognisko, pyszne kiełbaski i słodki poczęstunek, nie licząc szeregu zabaw przygotowanych na tę okazję przez organizatorów – Sołtysa Sołectwa Konradówka- Piotrowice oraz Przewodniczącego Rady.

Z tego miejsca organizatorzy chcieliby serdecznie podziękować osobom, bez których sobotnia zabawa nie byłaby możliwa. Słowa podziękowania należą się OSP Miłkowice, JSP Chojnów, KP Chojnów, Burmistrzowi Miasta Chojnowa oraz Komisji Antyalkoholowej przy Urzędzie Gminy w Chojnowie.


Komentarze

Oby jak najwięcej takich spotkań :)
zgłoś komentarz
Ja też popieram takie akcje. Widać, że dzieciaki miały frajdę i przy okazji może nauczyły się czegoś pożytecznego.
zgłoś komentarz
jak widac - dla chcacego nic trudnego. sporo Konradowka z tego co tu czytam dziala
zgłoś komentarz
Bo trzeba się wziąć do pracy a nie tylko narzekać, że nic się nie dzieje.
zgłoś komentarz
sołtysowa fajna kobieta-znam ją miła ciepła osoba, zawsze bardzo skromna i pomocna.Pzewodniczącą pewnie tez fajna osoba, że się dogadują.
zgłoś komentarz
A czy gdzieś to było rozreklamowane??? Szkoda że o tym nie wiedziałam :((( Taka fajna frajda dla dzieciaczków była.
zgłoś komentarz
Same pozytywy a radość na twarzach tych dzieci największą mobilizacja aby takich rozrywek jak najwięcej !
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform