Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Kwarantanna na neurochirurgi w legnickim szpitalu

Author: admin
Creation date: 05 April 2020, 22:09 All comments: 0


Kwarantanna na neurochirurgi w legnickim szpitalu

Oddział Neurochirurgiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy do wtorku pozostanie na kwarantannie. Najnowsze wyniki testów na obecność koronawirusa wykonane personelowi i pacjentom oddziału neurochirurgii okazały się ujemne. We wtorek zostaną im wykonane powtórne testy.

Przypomnijmy, kilka dni temu okazało się, że jeden z lekarzy zarażony jest koronawirusem. Personel i pacjenci poddani zostali kwarantannie - pobrane im zostały do badań wymazy. Jak podaje portal lca.pl, badania wykazały, że zakażony jest kolejny lekarz oddziału neurochirurgicznego, pozostałe okazały się ujemne. Na oddziale przebywa obecnie 10 pacjentów i opiekujący się nimi personel medyczny.

- Profilaktycznie we wtorek badania zostaną ponowione, ponieważ okres inkubacji koronawirusa może trwać siedem dni. Robimy to ze względów bezpieczeństwa. Jeśli okaże się, że wyniki się potwierdzą, oddział wróci do normalnej pracy - wyjaśnia Anna Płotnicka-Mieloch, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

źródło: lca.pl


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform