Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Kwarantanna na neurochirurgi w legnickim szpitalu

Autor admin
Data utworzenia: 05 kwiecień 2020, 22:09 Wszystkich komentarzy: 0


Kwarantanna na neurochirurgi w legnickim szpitalu

Oddział Neurochirurgiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy do wtorku pozostanie na kwarantannie. Najnowsze wyniki testów na obecność koronawirusa wykonane personelowi i pacjentom oddziału neurochirurgii okazały się ujemne. We wtorek zostaną im wykonane powtórne testy.

Przypomnijmy, kilka dni temu okazało się, że jeden z lekarzy zarażony jest koronawirusem. Personel i pacjenci poddani zostali kwarantannie - pobrane im zostały do badań wymazy. Jak podaje portal lca.pl, badania wykazały, że zakażony jest kolejny lekarz oddziału neurochirurgicznego, pozostałe okazały się ujemne. Na oddziale przebywa obecnie 10 pacjentów i opiekujący się nimi personel medyczny.

- Profilaktycznie we wtorek badania zostaną ponowione, ponieważ okres inkubacji koronawirusa może trwać siedem dni. Robimy to ze względów bezpieczeństwa. Jeśli okaże się, że wyniki się potwierdzą, oddział wróci do normalnej pracy - wyjaśnia Anna Płotnicka-Mieloch, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

źródło: lca.pl


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform