Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Areszt dla mężczyzny, który zaatakował nożem ratownika medycznego

Autor admin
Data utworzenia: 08 kwiecień 2020, 12:09 Wszystkich komentarzy: 0


Areszt dla mężczyzny, który zaatakował nożem ratownika medycznego

Prokuratura Rejonowa w Złotoryi wydała decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla Grzegrza O., który w marcu na podchojnowskim odcinku autostrady A4 zaatakował ratownika medycznego raniąc go nożem.

- Do zdarzenia doszło 25 marca br. o godzinie 02.00 na 73 km autostrady A-4 (Budziwojów). Pacjent karetki pogotowia, który był przewożony do szpitala w Bolesławcu w trakcie transportu zaatakował ratownika medycznego, zadając mu kilka ciosów. W wyniku zdarzenia poszkodowany sanitariusz doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Sprawca uciekł z miejsca. Kilka godzin później dyżurny legnickiej policji wracając po skończonej służbie do domu, zauważył poszukiwanego mężczyznę. Dobrze znając wizerunek sprawcy, policjant zatrzymał 37-latka. Na miejsce przyjechał patrol Policji, który przewiózł mężczyznę do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu - relacjonuje mł.asp. Jagoda Ekiert.

6 kwietnia po uzyskaniu przez lekarzy zgody do przeprowadzenia przez prokuratora czynności, policjanci doprowadzili mężczyznę do Prokuratury Rejonowej w Złotoryi. Prokurator przedstawił 37-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa ratownika medycznego. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Wczoraj sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform