Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Wielki Czwartek. Rozpoczyna się Triduum Paschalne

Autor admin
Data utworzenia: 09 kwiecień 2020, 11:12


Wielki Czwartek. Rozpoczyna się Triduum Paschalne

Dziś Wielki Czwartek - pierwszy dzień Triduum Paschalnego. Dzisiejsze liturgie, które będą odbywać się bez udziału wiernych, upamiętniają Ostatnią Wieczerzę, czyli ustanowienie Eucharystii, a także idei kapłaństwa służebnego.

Wielki Czwartek szczególnie ważny jest dla przedstawicieli stanu kapłańskiego. W tym dniu wierni modlą się w ich intencji.

Chojnowskie parafie zachęcają do indywidualnej modlitwy w domach.

- We Mszach Świętych w naszej parafii mogą uczestniczyć jedynie ofiarodawcy do 5 osób. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w domach szczególnie nabożeństwem drogi krzyżowej, gorzkich żali a szczególnie modlitwą różańcową codziennie o 20:30 w łączności z naszym ks. Biskupem. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Z powodu epidemii prosimy o duchowy i uważny udział w całym Triduum Paschalnym - czytamy w komunikacie Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

O duchową łączność prosi również Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny - Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Pańskiego/sobota 11 kwietnia/ będzie bez udziału wiernych przy zamkniętym kościele wyłącznie z udziałem kapłanów i sióstr zakonnych! W Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 17.00 i w sobotę Wigilia Paschalna o godz. 18.00. Prosimy o duchową łączność. Dla wiernych kościół będzie otwarty na czas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

W związku z zagrożeniem epidemicznym, nie będzie w tym roku w Wielką Sobotę tradycyjnego obrzędu błogosławienia pokarmów. Duchowni proponują wiernym obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym.

Od 12 kwietnia (niedziela wielkanocna) w Mszach Świętych uczestniczyć będzie mogło nie więcej niż 50 osób. Nadal jednak obowiązuje dyspensa biskupa od udziału we Mszy Świętej. Parafie zachęcają do pozostania w domach i udziału w Eucharystiach radiowo-telewizyjnych.

ilustracja: Dirk Bouts - Ostatnia Wieczerza


Sklep Bigform