Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Burmistrz informuje o wsparciu dla przedsiębiorców

Autor admin
Data utworzenia: 09 kwiecień 2020, 14:44 Wszystkich komentarzy: 0


Burmistrz informuje o wsparciu dla przedsiębiorców

Burmistrz Miasta Chojnowa informuje o ulgach dla firm w czasie kryzysu wywołanego przez koronawirusa. Przedsiębiorcy, których działalność została dotknięta konsekwencjami epidemii, będą mogli liczyć m.in. na odroczenia terminu płatności podatków i opłat lokalnych.

Przedsiębiorcy będą mogli liczyć na wsparcie w postaci:

- odroczenia terminu płatności podatków i opłat lokalnych,

- rozłożenia zaległych płatności na raty,

- umorzenia odsetek od zadłużenia, w szczególnych przypadkach również umorzenia zaległości podatkowej,

- przesunięcia terminów płatności podatku od środków transportowych, a w szczególnych przypadkach również umorzenia zaległości podatkowej oraz ulgi w czynszu za wynajem lokali należących do miasta (nie dotyczy opłat za media).

- Przedsiębiorcy w każdym przypadku mogą się zwrócić z odpowiednim wnioskiem. Każdy wniosek będzie indywidualnie rozpatrywany. Możliwość udzielania ulg w spłacie należności podatkowych, nastąpi w drodze decyzji administracyjnej. Działalność gospodarcza CEIDG Kierując się troską o bezpieczeństwo obywateli informujemy, że wszystkie wnioski CEIDG-1 dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej można składać w skrzynce podawczej zamieszczonej przy drzwiach wejściowych do Urzędu Miejskiego w Chojnowie, która zgodnie z procedurami opróżniana jest od poniedziałku do czwartku o godz. 15.15, w piątki o godz. 14.15. Informujemy również o możliwości składania wniosków do CEIDG drogą elektroniczną (online) z użyciem bankowości internetowej, profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego. Przypominamy, że wniosek, w szczególności w zakresie daty rozpoczęcia, zawieszenia, wznowienia, zakończenia może być złożony w DOWOLNYM TERMINIE. Taki wniosek można złożyć także po ustaniu pandemii - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform