Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Policja: Nie wszyscy mieszkańcy powiatu legnickiego stosują się do zasad kwarantanny

Autor admin
Data utworzenia: 10 kwiecień 2020, 12:47 Wszystkich komentarzy: 0


Policja: Nie wszyscy mieszkańcy powiatu legnickiego stosują się do zasad kwarantanny

Wobec pięciu mieszkańców powiatu legnickiego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legnicy nałożył karę administracyjną w wysokości 5 tysięcy złotych, za złamanie zasad kwarantanny.  Policjanci wspierają służby sanitarne sprawdzając, czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają obowiązek przebywania w określonym miejscu przez 14 dni.

- Każdego dnia umundurowani policjanci wspierają służby sanitarne sprawdzając, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach. Funkcjonariusze o różnych godzinach podjeżdżają radiowozem pod wskazany adres i proszą osoby, aby podeszły do okna, wyszły na balkon celem sprawdzenia przestrzegania przez nich obowiązujących przepisów. Mundurowi w rozmowie nimi pytają o stan ich zdrowia, ewentualne potrzeby oraz informują o obowiązku zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji kwarantanna domowa - informuje mł.asp. Jagoda Ekiert.

Wobec osób, których nie zastano pod wskazanym adresem policjanci sporządzili stosowną dokumentację, która trafiła do służb sanitarnych. W tym tygodniu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legnicy wydał decyzję o nałożeniu na 5 mieszkańców powiatu legnickiego kary administracyjnej w wysokości 5 tysięcy złotych, za złamanie zasad kwarantanny. Od powyższej grzywny nie przysługuje odwołanie, a płatności należy dokonać w ciągu 7 dni od otrzymania decyzji.

materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.