Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Chojnik oraz Zamek Chojnik

Autor Maciek
Data utworzenia: 06 lipiec 2011, 10:08


Chojnik oraz Zamek Chojnik

      Chojnik jest położony na wysokości 627 m.n.p.m.  Jest to granitowe wzgórze ze skalnymi urwiskami  porośnięte w większości bukami i jaworami. W okolicach tych żyją muflony. Na szczycie znajduje się Zamek Chojnik , aby do niego dotrzeć musimy iść pod górę około pół godziny. Jest to potężna murowana warownia wzniesiona nad przepaścią na Chojniku.

      Zamek ten nigdy nie został zdobyty przez siły wroga, zniszczyła go natura. Silne uderzenie pioruna spowodowało wielki pożar, po tym zdarzeniu nigdy nie odbudowano tego obiektu.  Szczerze polecamy przenocować na zamku w schronisku, ze względu na legendy o duchach. Nie powinny nas dziwić zatem fenomeny paranormalne.  Przy schronisku możemy również odwiedzić muzeum poświęcone historii zamku.

      Zamek Chojnik  jest doskonałym punktem widokowym na Kotlinę Jeleniogórską oraz wyższe partie Karkonoszy.  Ruiny są dostępne dla turystów codziennie od 10:00 do 17:00, natomiast zimą czas zwiedzania został skrócony do godziny 16:00. Miesiąc wrzesień jest doskonałym okresem na wycieczkę, gdyż możemy obejrzeć na żywo turnieje strzelania z kuszy odbywające się w zamku.

Fot. Róża Wiśniewska - Zając, www.roza.uf.pl