Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Od jutra będziemy musieli zasłaniać usta i nos. Ministerstwo precyzuje zasady

Autor admin
Data utworzenia: 15 kwiecień 2020, 10:38 Wszystkich komentarzy: 0


Od jutra będziemy musieli zasłaniać usta i nos. Ministerstwo precyzuje zasady

Na stronie Ministerstwa Zdrowia opublikowany został projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, który precyzuje nałożone na nas obostrzenia.

Przypomnijmy, od 16 kwietnia każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa, ponadto rząd przedłuża obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa.

Zgodnie z treścią rozporządzenia, nos i usta będziemy mogli zakrywać przy pomocy: części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki.

Usta i nos będziemy musieli zakrywać podczas przebywania:

1) W środkach publicznego transportu zbiorowego w rozumieniu art. 1a ust. 4 pkt 3a ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego oraz pojazdach samochodowych, w których poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie

2) W miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach i placach, w obiektach kultu religijnego, obiektach handlowych, placówkach handlowych i na targowiskach

3) Na terenach zieleni, w szczególności: w parkach, zieleńcach, promenadach, bulwarach, ogrodach botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także na terenie plaż

4) Na terenach leśnych, w szczególności: na terenie parkingów leśnych, miejsc postoju pojazdów, miejsc edukacji leśnej, miejsc małej infrastruktury leśnej i miejsc biwakowania.

Powyższego przepisu nie stosuje się w przypadku poruszania się przez osoby wspólnie zamieszkujące lub gospodarujące pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą.

Ponadto z zakrywania nosa i ust zwolnione będą dzieci poniżej 2 lat albo osoby, które nie są w stanie zakrywać ust lub nosa z powodu z trudności w oddychaniu albo są niezdolne do samodzielnego zakrycia lub odkrycia ust lub nosa.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform