Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Koronawirusowa przerwa okazją na remont targowiska

Autor admin
Data utworzenia: 28 kwiecień 2020, 12:26 Wszystkich komentarzy: 1


Koronawirusowa przerwa okazją na remont targowiska

Na chojnowskim targowisku trwają prace nad nowym ogrodzeniem. To część prac zaplanowanych w ramach remontu, który jest realizowany w związku z wymuszoną przerwą w działalności placu targowego.

- Wskutek zaistniałej sytuacji w kraju związanej z pandemią koronawirusa, rząd wystosował szereg obostrzeń. Jednym z nich było zamknięcie placów targowych - informuje Urząd Miejski - W związku z tym chojnowski samorząd podjął decyzję o działaniach modernizacyjnych, mających na celu poprawę warunków wizualnych i estetycznych, ale przede wszystkim warunków bezpieczeństwa bazarowej przestrzeni. Czasowa przerwa wykorzystana jest na szereg prac remontowych, które przysłużą się zarówno handlującym, jak i klientom korzystającym z usług na targowisku.

W ramach prac renowacyjnych zaplanowano m.in. wykonanie nowego ogrodzenia z profili zamkniętych w części frontowej targowiska wraz z bramą wjazdową i dwoma bramkami, demontaż, piaskowanie, malowanie 41 sztuk ram ogrodzeniowych, uzupełnienie brakujących słupków ogrodzeniowych, wyczyszczenie i odnowienie straganów z cegły klinkierowej oraz czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowej straganów.

- Wszystkie elementy metalowe malowane natryskowo będą w kolorze ciemnozielonym, dachy pokryte zostaną czerwoną farbą - czytamy w komunikacie.

Zadanie jest realizowane przez firmę Kryszczuk Spółka z o.o. Otwarcie targowiska po remoncie przewidywane jest na 12 maja.


Komentarze

Witam,
Spoko, ok. Ale mam wielka prosbe do burmistrza. Prosze wreszcie zrobic porzadek w duzym parku. Powycinac uschle drzewa, posprzatac i dac wieksza ilosc smietnikoworaz regularnie je oproznac.Zwlaszcza po weekendzie.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform