Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

30 kwietnia: raport w sprawie koronawirusa

Autor admin2
Data utworzenia: 30 kwiecień 2020, 19:38 Wszystkich komentarzy: 0


30 kwietnia: raport w sprawie koronawirusa

Na naszym terenie mamy jeden nowy przypadek zachorowania na Covid-19.

Do tej pory Covid-19 stwierdzono u trojga mieszkańców naszego terenu. Jeden dotyczy kobiety w średnim wieku - mieszkanki gminy wiejskiej, natomiast dwa przypadki potwierdzono w mieście Chojnów. Jest to młoda kobieta i młody mężczyzna.

Dziś Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna potwierdziła nowy, 4 już przypadek zachorowania u mieszkańca naszego terenu - gminy wiejskiej Chojnów. Płeć oraz wiek pacjenta nie zostały ujawnione.

Na terenie Legnicy i powiatu legnickiego potwierdzono dziś 6 nowych przypadków zachorowania. Są to 3 kobiety i 1 mężczyzna w średnim wieku oraz 1 kobieta i 1 mężczyzna w starszym wieku. Jedna z tych osób jest mieszkańcem gminy wiejskiej Chojnów. 4 pacjentów mieszka w Legnicy, a 1 w gminie Legnickie Pole.

Wiadomo już także o kolejnych 3 przypadkach zachorowania w Legnicy, ale nie zostały one jeszcze ujęte w oficjalnych statystykach.

Na terenie Legnicy i powiatu legnickiego w kwarantannie domowej przebywa 287 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto 2 osoby. W izolacji domowej przebywa 19 zakażonych osób, a 5 jest hospitalizowanych.

Wśród mieszkańców Legnicy i powiatu legnickiego wykonano 604 testy.

Aktualny bilans w powiecie legnickim: 28 przypadków (z tego 15 osób z miasta Legnica), w tym:
19 osób zakażonych, przebywających w izolacji domowej; 5 osób hospitalizowanych; 2 osoby o statusie ozdrowieńców; 2 zgony.

Kolejny raport w sprawie koronawirusa zostanie opublikowany w poniedziałek, 4 maja.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform