Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Chojnowski kryzys może opóźnić wprowadzanie "nowej normalności"

Autor admin
Data utworzenia: 03 maj 2020, 11:59 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowski kryzys może opóźnić wprowadzanie "nowej normalności"

Kilka dni temu rząd ogłosił kolejny etap "Nowej normalności", która zakładała m.in. otwarcie placówek związanych z kulturą czy żłobków i przedszkoli. Nowe ognisko zakażeń w Chojnowie może jednak doprowadzić do opóźnienia liberalizacji obostrzeń na szczeblu lokalnym.

"Nowa normalność" zakładała, że żłobki i przedszkola mogą być otwierane od 6 maja przez organy prowadzące te placówki, mając na uwadze wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To, czy chojnowski żłobek i przedszkola zostaną otwarte zależeć będzie od decyzji podjętej na jutrzejszej naradzie burmistrza i dyrektorów placówek oświatowych. Wszystko jednak wskazuje, że wybuch ogniska pandemii opóźni otarcie przedszkoli i żłobka.

- Jutro po oficjalnej naradzie zostanie ogłoszona decyzja w sprawie możliwości otwarcia żłobka i przedszkoli w mieście. Zważywszy jednak na odkryte ognisko pandemii, decyzja będzie podyktowana przede wszystkim bezpieczeństwem nad zdrowiem i życiem mieszkańców - informuje burmistrz.

W nocy wykryto w Chojnowie duże ognisko zakażeń koronawirusem. 36 potwierdzonych przypadków zachorowania dotyczy osób pracujących i przebywających w Ośrodku Pielęgnacyjnym Niebieski Parasol. Zakażonych jest 26 pensjonariuszy ośrodka opiekuńczego oraz 10 osób z kadry, ale liczba ta jeszcze ulegnie zmianie.

Zakażeni w Niebieskim Parasolu – znamy więcej szczegółów

Podobny los jak żłobki i przedszkola czekać może również placówki związane z kulturą, takie jak Muzeum Regionalne czy Miejska Biblioteka Publiczna. Tutaj decydować będą organy prowadzące daną placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform