Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum Arena Cuprum Arena

Chojnowscy dzielnicowi ujawnili nielegalny pobór prądu

Autor admin
Data utworzenia: 04 maj 2020, 14:14 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowscy dzielnicowi ujawnili nielegalny pobór prądu

Dzielnicowi Komisariatu Policji w Chojnowie ujawnili w jednym z chojnowskich mieszkań nielegalny pobór prądu. Ponadto, podczas wykonywanych czynności, policjanci zatrzymali przebywającego w mieszkaniu 49-latka, który okazał się być poszukiwany.

- Dzielnicowi Komisariatu Policji w Chojnowie, w jednym z chojnowskich mieszkań ujawnili, nielegalny pobór energii elektrycznej. Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy 49-letniego mężczyznę, przebywającego w tym lokalu, okazało się, że jest on poszukiwany, celem odbycia zastępczej kary 2 dni pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę. Po przeprowadzonych na miejscu oględzinach, pracownicy firmy energetycznej, zlikwidowali nielegalny pobór energii - informuje mł.asp. Jagoda Ekiert.

Kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego, jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawca będzie musiał uregulować naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór prądu, która wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Sprawą zajmują się policjanci w chojnowskiego komisariatu.

- Nielegalne „lewe” podłączenia to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie - czytamy w policyjnym komunikacie.

materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.