Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Materace kieszeniowe czy piankowe - jak dobrać właściwy materac?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 04 maj 2020, 16:00


Materace kieszeniowe czy piankowe - jak dobrać właściwy materac?

Wygodny materac to podstawa komfortowego wypoczynku w nocy. Na rynku dostępne są różne rodzaje tego typu produktów (zobacz np. produkty z serii Curem by Hilding).

W ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem cieszą się szczególnie modele kieszeniowe i piankowe. Jakie są ich zalety? Na jaki model warto się zdecydować przy wyborze materaca dla siebie? Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią dokonanie wyboru.

Jakie są najważniejsze zalety materacy kieszeniowych?

Materace kieszeniowe to udoskonalona wersja modeli sprężynowych. Dzięki temu, że każda ze sprężyn umieszczona jest w osobnej kieszeni, pracuje niezależnie od innych. Powoduje to, że materac ugina się jedynie w tym miejscu, na jakie kładziony jest na niego nacisk. To nie powoduje dyskomfortu w czasie zmiany pozycji.

Taka konstrukcja materaca daje też o wiele lepsze wsparcie dla kręgosłupa w porównaniu do modeli sprężynowych typu bonell. Co więcej, w niektórych produktach, np. Zip Curem by Hilding znajdują się na całej powierzchni materaca strefy twardości dostosowane do poszczególnych odcinków kręgosłupa. We wspomnianym modelu jest ich aż 7. Wskazuje się również na to, że te materace należą do jednych z najbardziej wytrzymałych. Producenci dają na nie nawet do 20 lat gwarancji.

Jakie są zalety materacy piankowych?

Materace do łóżka wykonane z pianki to propozycja dla osób bardzo wymagających, a także zmagających się z dolegliwościami ze strony układu kostnego. Ich konstrukcja daje pełne wsparcie dla kręgosłupa na wszystkich odcinkach. Podobnie jak w materacach kieszeniowych, tak i tutaj stosuje się strefy twardości.

Modele piankowe, szczególnie te z pianki wysokoelastycznej oraz termoelastycznej polecane są również dla alergików, gdyż na ich powierzchni nie rozwijają się patogenne drobnoustroje. Oprócz tego materace termoelastyczne doskonale dopasowują się do kształtu ciała, co jeszcze bardziej wpływa na podniesienie komfortu snu (zobacz np. model .Log Curem by Hilding). Warto podkreślić, że zapewniają one również odpowiednią cyrkulację powietrza w czasie nocnego wypoczynku. Dzięki temu organizm nie przegrzewa się i zmniejsza się ryzyko częstego wybudzania.


Jak dobrać najlepszy materac dla siebie?

Pamiętaj, że materac powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb użytkownika, najlepiej po konsultacji ze specjalistą, np. fizjoterapeutą. Chodzi tutaj przede wszystkim o jego twardość oraz wymiary. Materace marki Hilding dostępne są w 5 twardościach. Często są to modele dwustronne o dwóch różnych twardościach. Dodatkowo, materace kieszeniowe są polecane dla osób szukających tradycyjnych rozwiązań w nowoczesnym wydaniu. Bazują one na znanym od lat pomyśle, który został unowocześniony przy użyciu współczesnych technologii produkcji. Materace tego rodzaju warto wybrać między innymi do łóżek podwójnych. Szczególnie, gdy pomiędzy obojgiem użytkowników jest duża różnica masy ciała.

Materace wykonane z pianki to propozycja dla najbardziej wymagających. Dostępne są w wielu wariantach i rozmiarach. Są to też produkty dla osób, które szukają materacy na długie lata. Jeżeli szukasz materaca dla starszego dziecka lub nastolatka, zwróć uwagę na modele odwracalne o różnych stopniach twardości na każdej ze stron (np. Mambo Hilding). Takie rozwiązanie eliminuje konieczność zakupu w krótkim czasie dwóch różnych materacy.


Sklep Bigform