Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

4 maja: raport w sprawie koronawirusa

Autor admin2
Data utworzenia: 04 maj 2020, 19:42 Wszystkich komentarzy: 0


4 maja: raport w sprawie koronawirusa

Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, na terenie Legnicy i powiatu legnickiego kwarantanną domową objęto 441 osób, a nadzorem epidemiologicznym 2 osoby. W izolacji domowej przebywa 27 zakażonych osób.

Wśród mieszkańców Legnicy i powiatu legnickiego wykonano 777 testów. 65 okazało się dodatnich, 595 jest ujemnych, a wynik 117 wciąż nie jest znany.

Z 65 potwierdzonych przypadków zachorowania aż 41 dotyczy mieszkańców naszego terenu. 2 przypadki zostały potwierdzone w gminie wiejskiej, pozostałe w mieście Chojnów. 26 osób to pensjonariusze Zakładu Opiekuńczego Niebieski Parasol, a 10 osób to personel tej placówki i 1 osoba spoza tego ogniska. 2 z tych osób są zameldowane w Legnicy, a 1 w gminie Miłkowice, jednak z racji tego, że przebywają w Niebieskim Parasolu, wykazujemy je jako przypadki z naszego terenu.

Nadal nie ma wyników 81 testów przeprowadzonych wśród pacjentów i kadry Niebieskiego Parasola.

Pensjonariusze są izolowani. Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy, pacjenci są w dobrym i średnim stanie.

Aktualny bilans w powiecie legnickim: 65 przypadków (z tego 17 osób z miasta Legnica, 48 powiat), w tym: 27 osób zakażonych, przebywających w izolacji domowej; 27 osób zakażonych, izolowanych w zakładzie opiekuńczym; 6 osób hospitalizowanych; 3 osoby o statusie ozdrowieńców; 2 zgony.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform