Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

5 maja: raport w sprawie koronawirusa

Autor admin2
Data utworzenia: 05 maj 2020, 21:59 Wszystkich komentarzy: 2


5 maja: raport w sprawie koronawirusa

Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, na dzień dzisiejszy mamy na naszym terenie 62 przypadki zakażenia koronawirusem – 2 w gminie wiejskiej i 60 w mieście Chojnów.

Dziś wykryto 22 nowe przypadki zakażenia – jest to 10 pensjonariuszy i 12 osób z personelu Zakładu Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego Niebieski Parasol. 20 osób jest mieszkańcami miasta Chojnów, 1 osoba pochodzi z gminy wiejskiej Chojnów, a jedna z gminy Miłkowice. Jednak z uwagi na to, że przebywają one w Niebieskim Parasolu, wykazujemy te osoby w statystyce miasta Chojnów.

Łączna ilość zakażonych w Zakładzie Opiekuńczym Niebieski Parasol to już 58 osób - 22 osoby z personelu i 36 pensjonariuszy.

Wśród mieszkańców Legnicy i powiatu legnickiego wykonano 785 testów. 376 osób na tym terenie objętych jest kwarantanną domową, a 2 nadzorem epidemiologicznym. 76 zakażonych osób przebywa w izolacji, a 6 jest hospitalizowanych. Członkowie rodzin zakażonych osób poddani są ścisłej kwarantannie.

Aktualny bilans w powiecie legnickim: 87 przypadków (z tego 18 osób z miasta Legnica; 69 z powiatu, z czego 62 przypadki do mieszkańcy Chojnowa i gminy Chojnów), w tym: 76 osób zakażonych, przebywających w izolacji; 6 osób hospitalizowanych; 3 osoby o statusie ozdrowieńców, 2 zgony.

Apelujemy o przestrzeganie zasad mających na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia. Jeśli możesz – zostań w domu! Jeśli musisz wyjść, pamiętaj o założeniu maseczki, rękawiczek i częstej dezynfekcji rąk! Nie dotykaj twarzy. Bądź ostrożny!


Komentarze

Testy,jak możecie podawać informacje , które mijają się z prawdą , czy testy na podstawie których robione są badania na obecniść sars cov 2 w 100 % potwierdzają obecność tego właśnie wirusa , otóż nie ponieważ tego konkretnie wirusa można zdjagnozować wyłącznie na podstawie testów genetycznych a takich obecnie nie ma , producent obecnych testòw jasno wyraził swije stanowisko " te testy nie potwierdzają obecności Covid 19 ale ogólnie coronawirusów , którymi jestesmy atakowani każdego dnia , np. wirus grypy , proszę o odpowiedz redakcję , czy testy , którym poddani byli w/w pacjenci w 100 wykazaľy obecność COVID 19 ?
Czekam cierpliwie na odpowiedz
Pozdrawiam Mariusz
zgłoś komentarz
Brawo !. Jak powiedział minister zdrowia pan Łukasz Szumowski. Jakby przebadał 30 milionów Polaków wszyscy by mieli wynik dodatni. Ale jak z nich wyodrębnić te naprawdę dodatnie?.....


I taka jest ta cała epidemia, pandemia....:(
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform