Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Europejskie Słoneczne Dni w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 09 maj 2012, 16:15 Wszystkich komentarzy: 0


Europejskie Słoneczne Dni w Chojnowie


We wtorkowy poranek najmłodsi mieszkańcy naszego miasta uczęszczający do chojnowskiego przedszkola nr 3 oraz szkół podstawowych nr 3 i 4 zostali zaproszeni przez Gimnazjum nr 2 w Chojnowie do wzięcia udziału w szczególnej akcji. Uczniowie ze szkoły im. Mikołaja Kopernika, która otrzymała tytuł lokalnego organizatora Europejskich Słonecznych Dni, zaplanowali na ten dzień szereg atrakcji będących częścią obchodów słonecznego święta. Uśmiech z twarzy najmłodszych nie schodził nawet na moment!


ESD jest edukacyjno-informacyjnym wydarzeniem propagującym wykorzystanie energii słonecznej w Polsce i całej Europie.
Głównym celem kampanii jest rozpowszechnienie informacji nt. technologii pozyskiwania ciepła i energii elektrycznej za pomocą kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych, aby stała się ona naturalnym i powszechnie stosowanym rozwiązaniem wśród społeczeństwa.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:00 w szkolnej auli, gdzie odbyła się część organizacyjna. Po przybyciu dzieci ze wszystkich placówek dyrektor Gimnazjum nr 2 w Chojnowie – Andrzej Urban wręczył opiekunkom grup dyplomy z podziękowaniami za udział w akcji szkoły.


Później cała uwaga skupiła się na dzieciach, odbył się bowiem pokaz mody słonecznej. Złociście ubrani goście z dumą prezentowali swoje stroje, urodą oślepiające niczym słońce w pełni. Jurorów czekała trudna decyzja. Z każdej grupy wybrano jednego zwycięzcę, jednak drobne upominki otrzymali wszyscy startujący. Szczególnie pochwalić należy uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie, którzy wykonali swoje stroje w pełni ekologicznie – była więc sukienka zrobiona z nakrętek po napojach, kostium zrobiony z rolek po papierze toaletowym czy zwycięski solar. Kolejna część spotkania to wybór zwycięskich prac w konkursie plastycznym.Po powyższych atrakcjach na gości czekały kolejne zabawy. Każda z trzech grup udała się w inne miejsce – pierwsza została w auli, druga odwiedziła salę gimnastyczną, trzecia skierowała się do jednej z klas. A tam czekały na wszystkich różne atrakcje…

W auli uczniowie Gimnazjum nr 2 zaprezentowali młodszym kolegom przedstawienie o tytule „Wędrówki energooszczędnej żarówki” - wszystko „podane” w zabawny sposób. Dzieci bawiły się doskonale!

Sala gimnastyczna to przeróżne zajęcia sportowe sprawdzające umiejętności ruchowe najmłodszych. Od barw na specjalnej chuście mieniło się w oczach!


Jedna z sal w szkole przeznaczona była dla amatorów fotografii, którzy przeszkoleni przez studentów podczas Nocy Odkrywców (o Nocy Odkrywców pisaliśmy tutaj: Noc Odkrywców w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie!) pokazywali młodym gościom jak malować światłem. Zabawa była przednia!


Gdy wszystkie grupy „zaliczyły” każdą z atrakcji wszyscy ponownie spotkali się w auli. Czekała tam na nich grupa uczniów wraz z koordynatorem akcji – panią Małgorzatą Potaczałą, którzy uczyli dzieci jak wspólnymi siłami, przy użyciu wcześniej przygotowanych „biletów” wykonać kolektor słoneczny. Po próbach w szkole wszyscy udali się przed szkołę by wykorzystać przed chwilą nabyte umiejętności. Udało się!


Nie był to jednak koniec atrakcji na ten dzień. Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Chojnowie w asyście przybyłych młodszych kolegów i koleżanek, nauczycieli ubrani w żółte koszulki, z ulotkami Europejskich Słonecznych Dni, uzbrojeni w głośniki i mikrofon przeszli ulicami Chojnowa głosząc słoneczne hasła. Kierowali się pod serce miasta – Urząd Miejski. Ekipę przywitał Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies, który zapowiedział pełne poparcie inicjatywy szkoły. Brawo!


Gimnazjum nr 2 w Chojnowie jest synonimem dbania o środowisko, wykazuje się pełną aktywnością na różnych płaszczyznach ekologii. Już dziś zapraszamy wszystkich na Ekologiczny Festyn Rodzinny „Czas Na Zdrowie” organizowany przez szkołę przy ul. Konarskiego, wspaniała zabawa gwarantowana!

Ekologiczny Festyn Rodzinny - zapraszamy!
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform