Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Burmistrz o sytuacji w Niebieskim Parasolu: W najbliższych dniach kolejne badania i kolejne decyzje

Autor admin
Data utworzenia: 28 maj 2020, 13:57 Wszystkich komentarzy: 0


Burmistrz o sytuacji w Niebieskim Parasolu: W najbliższych dniach kolejne badania i kolejne decyzje

Sytuacja w Niebieskim Parasolu była jednym z kilku tematów, jakie pojawiły się na wczorajszej sesji Rady Miejskiej. Zdaniem burmistrza nie możemy mówić o ewakuacji pacjentów, lecz po prostu o przetransportowaniu zakażonych do innych jednostek. Osoby te po wyzdrowieniu będą powracały do Niebieskiego Parasola.

Wczoraj informowaliśmy o trudnej sytuacji w Niebieskim Parasolu, na którą złożyły się przede wszystkim trudy niemal miesięcznej walki z koronawirusem. Dwa dni temu pojawiły się również informacje o "ewakuacji" pacjentów do szpitali w Legnicy, Bolesławcu, Obornikach Śląskich i Wrocławiu.

Zdaniem burmistrza Jana Serkiesa, nie możemy mówić o ewakuacji, lecz po prostu o przetransportowaniu zakażonych do innych jednostek. - Te osoby, po wyzdrowieniu, będą powracały do Niebieskiego Parasola - dodaje.

- Po otrzymaniu ostatnich wyników testów związanych z koronawirusem, pan Wojewoda i jego służby podjęły decyzję aby pacjentów, którzy mają wynik plusowy, odizolować do innych ośrodków - mam tu na myśli szpitale zakaźne - komentuje włodarz miasta - Na pewno w najbliższych dniach będą kolejne badania i będą podejmowane kolejne decyzje. Mam nadzieję, że to co najgorsze to minęło. Za moment prawdopodobnie Niebieski Parasol będzie mógł normalnie funkcjonować, zarówno jeżeli chodzi o pacjentów jak i personel.

Część członków personelu po blisko miesięcznym przebywaniu w Niebieskim Parasolu udało się na urlop. Osoby chore postanowiły pozostać w ośrodku do wyzdrowienia.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.