Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Targowisko wznawia funkcjonowanie. Dyskusja o opłacie targowej na sesji Rady Miejskiej

Autor admin
Data utworzenia: 28 maj 2020, 14:48 Wszystkich komentarzy: 0


Targowisko wznawia funkcjonowanie. Dyskusja o opłacie targowej na sesji Rady Miejskiej

Od przyszłego tygodnia chojnowskie targowisko wznawia funkcjonowanie. Handlarze powrócą na plac, który w ostatnim czasie przeszedł niewielki remont.

Ogólnopolski lockdown dla chojnowskiego samorządu był okazją do przeprowadzenia niewielkiej modernizacji. W ramach prac zaplanowano m.in. wykonanie nowego ogrodzenia z profili zamkniętych w części frontowej targowiska wraz z bramą wjazdową i dwoma bramkami, demontaż, piaskowanie, malowanie 41 sztuk ram ogrodzeniowych, uzupełnienie brakujących słupków ogrodzeniowych, wyczyszczenie i odnowienie straganów z cegły klinkierowej oraz czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowej straganów.

Władze miasta zapowiadają kolejne zmiany w przyszłości. - Chcemy zlecić wykonanie nowych zadaszonych straganów w jednym ciągu - po to by były jednakowe i estetyczne - zapowiada burmistrz.

O pomocy dla sprzedających na sesji Rady Miejskiej

Za okres, kiedy targowisko nie pracowało, nie będą pobierane opłaty od handlujących. Zdaniem niektórych, właściwym krokiem byłoby zwolnienie z opłat także w najbliższym czasie lub przynajmniej wprowadzenie zniżki. Na problemy handlarzy podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej uwagę zwrócił radny Mariusz Kowalczyk, zdaniem którego Chojnów, wzorem niektórych sąsiednich miast, mógłby zawiesić opłatę targową lub przynajmniej w znacznym stopniu ją obniżyć. - Ci ludzie najwięcej stracili, a to jest ich jedyny zarobek, często na całą rodzinę - zaznaczył radny, zwracając uwagę na los osób pracujących w pawilonach na targowisku.

Burmistrz Jan Serkies zaznacza, że sytuacja lokalnych przedsiębiorców nie jest obojętna samorządowi. - Do każdej osoby, która prowadzi działalność gospodarczą, podchodzimy indywidualnie - każdego traktujemy inaczej, każdemu na pewno pomożemy - zapewnia włodarz miasta - Dotyczy to również ludzi, którzy funkcjonują mając założoną działalność na naszym Targowisku Miejskim. Nikt nie pozostanie pozostawiony bez pomocy jeżeli oczywiście takiej pomocy będzie potrzebował - dodaje.

Czy jednak sprzedający będą mogli liczyć na umorzenie lub zmniejszenie opłaty targowej? Burmistrz nie mówi nie, zapowiadając przeprowadzenie analizy takiego rozwiązania.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.