Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Urząd Miejski rozpoczął poszukiwania wykonawcy przebudowy ulicy Asnyka

Autor admin
Data utworzenia: 30 maj 2020, 14:48 Wszystkich komentarzy: 0


Urząd Miejski rozpoczął poszukiwania wykonawcy przebudowy ulicy Asnyka

Urząd Miejski rozpoczął poszukiwania wykonawcy przebudowy ulicy Adama Asnyka. Oprócz nowej nawierzchni, ulica zyska także chodnik.

Inwestycja będzie realizowana dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych 2020. O planach przebudowy informowaliśmy już w grudniu. Droga łącząca ulicę Parkową z Konradówką jest od wielu lat w bardzo złym stanie technicznym, brakuje również chodnika.

W ramach prac planowane jest wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej wraz z krawężnikami oddzielającymi ruch pieszy i kołowy. Wyremontowanych zostanie 322 metry drogi. Jezdnia na całej długości będzie odwodniona powierzchniowo, wody opadowe odprowadzone będą do sieci kanalizacji deszczowej. Przejścia dla pieszych zostaną odpowiednio oznakowane.

Jak informował chojnowski Ratusz w kwietniu, dofinansowanie jest wynikiem trzyletnich starań chojnowskiego samorządu. Projekt został zaakceptowany pod względem merytorycznym i formalnym, co dało zdobycie wymaganej liczby punktów i tym samym otrzymanie dotacji. - Chojnów jest jednym z nielicznych miast, które uzyskało dofinansowanie w kwocie ok. 585 tys. złotych. Całość inwestycji wyniesie blisko 840 tys. złotych. Miasto pokryje 30% kosztów przedsięwzięcia.

W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych użytkowników ruchu wzdłuż jezdni, po lewej stronie wykonany zostanie chodnik.

Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 15 czerwca. Plany zakładają zakończenie modernizacji nie wcześniej niż w październiku 2020 roku.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.