Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Galeria Piastów na ludowo. Koncert chojnowskiej Skoranty!

Autor admin
Data utworzenia: 18 maj 2012, 08:45 Wszystkich komentarzy: 0


Galeria Piastów na ludowo. Koncert chojnowskiej Skoranty!

Od dziś, tj. 18 maja br. do niedzieli legnicka Galeria Piastów zamieni się nie do poznania – przyjmie ludowe oblicze. Na gości czekać będzie wiele atrakcji takich jak konkurs chórów, pokazy tańców ludowych czy prezentacja prac wyrobów ludowych ginących zawodów. Zapraszamy!

Impreza startuje dziś (18 maja) o godzinie 17:00 na placu Mariackim i przenosi się na patio Galerii Piastów. Tam wystąpi 8 zespołów z Legnicy i Chojnowa, m.in. Skoranta w Turniej Chórów Legnica Cantat 43. Trzymajmy kciuki za miejscowych artystów! Podczas występów wokalnych zobaczymy również pokazy tańców narodowych przy akompaniamencie chórów a cappella.

Przez cały weekend w patio Galerii Piastów wystawią swoje prace artyści rzemiosła artystycznego. Będzie to wspaniała okazja by przypomnieć sobie o takich zajęciach jak garncarstwo, koronkarstwo czy bibułkarstwo. Dodatkowo każdy kto chciałby sprawdzić swoje umiejętności w powyższych zawodach będzie miał okazję skorzystać z warsztatów!

Natomiast jutro (19 bm.) o godzinie 17:00 odbędzie się koncert zespołu Pieśni i Tańca Legnica. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa replik cerkwi w miniaturze i strojów ludowych z regionów folklorystycznych Polski.


Źródło: Galeria PiastówKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform