Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

SP4news: Prosto z życia Czwórki

Autor Szkoła Podstawowa nr 4
Data utworzenia: 02 czerwiec 2020, 11:01


SP4news: Prosto z życia Czwórki

Rok szkolny wielkimi krokami zbliża się ku końcowi, jednak zanim to, czeka nas jeszcze sporo wyzwań! Nasi ósmoklasiści pilnie przygotowują się do egzaminu, który wiąże się z ich najbliższą przyszłością, a więc wyborem dalszej drogi kształcenia ponadpodstawowego. Chcąc im pomóc jak tylko to możliwe, w SP4 już od 25.05 rozpoczęły się konsultacje z nauczycielami z przedmiotów wiodących- j. polskiego, matematyki, j. angielskiego, a korzysta z nich aż 62 uczniów.

Rzeczywistość wygląda obecnie nieco inaczej niż zwykle, dlatego stosujemy się do wszystkich obostrzeń i zaleceń oraz przestrzegamy rozmaitych wymogów sanitarnych. Dyrekcja opracowała procedury bezpieczeństwa zgodne z wytycznymi MEN, GIS, MA, z którymi zostali zapoznani nauczyciele, rodzice i uczniowie. Wszystkie procedury zostały umieszczone na stronie naszej szkoły. Mimo tych niecodziennych okoliczności nie poddajemy się, szukamy sposobów, wdrażamy je i staramy się z całych sił być wsparciem dla naszych żaków. Nie tylko ostatni rocznik ma możliwość wzięcia udziału w konsultacjach.

Młodsze klasy od 4 do 7 również od 1 czerwca korzystają ze spotkań z nauczycielami, głównie po to, by zawalczyć o wyższą ocenę końcoworoczną. Znowu zaś dla najmłodszych uczniów z klas 1-3 odbywają się zajęcia opiekuńczo- wychowawcze w szkole. To wszystko odbywa się dodatkowo, obok, przy nauce zdalnej, która wciąż jest na ten czas podstawową drogą kształcenia. Obecna sytuacja w każdej dziedzinie naszego życia wprowadziła niemałe zmiany, jedno jest pewne wymaga od nas konkretnych rozwiązań i my jako placówka oświatowa staramy się podejmować rozsądne, mające na celu przede wszystkim bezpieczeństwo i dobro naszych uczniów działania. Na medal spisują się nasi uczniowie, którzy przestrzegają procedur oraz pracownicy obsługi odpowiedzialni za dezynfekcję pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych.

Co poza tym w SP4? Wciąż remontujemy, odświeżamy, odnawiamy! Projekt „Czwórka- kolorowa szkoła” wciąż trwa i nabiera mocy! Kolejne przestrzenie stają się barwniejsze, aż miło popatrzeć! A wszystko po to, by powrót do szkoły okazał się jeszcze przyjemniejszy!

Co najmniej tak przyjemny, jak wieści o kolejnych sukcesach naszych uczniów. Niezmiennie uczniowie SP4 biorą udział w rozmaitych konkursach i tak uczennica klasy VIII Martyna Merunowicz została laureatką Olimpiady Kopernika z wiedzy ekologicznej! Wielkie gratulacje! OgólnopolskiKonkurs Języka Polskiego „ Galileo 2020" również przyniósł nam powody do dumy- aż 6 uczniów z SP4 znalazło się w pierwszej 15 w Polsce, tym samym otrzymując dyplom wyróżnienia! A dokonali tego: Maciej Orłowski, Hanna Fidor, Amelia Ratman, Zuzanna Gawron, Vanessa Maloszczyk i Piotr Roztoczyński. Brawa, trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!


Sklep Bigform