Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Trwa trzecia edycja konkursu "Dworzec Roku". Czy chojnowska stacja zasługuje na ten tytuł?

Author: admin
Creation date: 15 June 2020, 14:17 All comments: 2


Trwa trzecia edycja konkursu "Dworzec Roku". Czy chojnowska stacja zasługuje na ten tytuł?

Dworzec w Chojnowie to przykład pięknej architektury kolejowej. Za sprawą remontu dziś jest prawdziwą chlubą ziemi chojnowskiej. Czy zasługuje na tytuł "Dworca Roku"? Organizatorzy konkursu zachęcają do zgłaszania tej kandydatury. - Myślę, że dworzec w Chojnowie zasługuje na ogólnopolską uwagę, do tego jednak potrzebne jest zgłoszenie go do konkursu i zainteresowanie mieszkańców - tłumaczy Krzysztof Ruciński z Fundacji ProKolej.

Celami konkursu są m.in.: zebranie i propagowanie dobrych praktyk w obsłudze podróżnych, promowanie dworców nowoczesnych i funkcjonalnych, wyróżnienie najlepiej ocenianych przez użytkowników dworców kolejowych w Polsce.

W konkursie uwzględniane są obiekty czynne i służące obsłudze regularnego ruchu pasażerskiego. Przewidziane są dwa wyróżnienia - nagroda główna „Dworzec Roku 2020”, która zostanie przyznana poprzez niezależne jury oraz nagroda publiczności na podstawie wyników głosowania on-line.

- Tegoroczna edycja naszej cyklicznej inicjatywy obejmuje nie tylko wybór najlepszych dworców kolejowych w Polsce, ale również zebranie opinii odnośnie ich funkcjonalności oraz oczekiwań formułowanych przez użytkowników. Elementem tegorocznego konkursu jest więc zarówno promocja pozytywnego wizerunku zmieniającej się kolei, jak i tworzenie katalogu dobrych praktyk m.in. w zakresie standardów obsługi podróżnych - dodaje Krzysztof Ruciński z Fundacji ProKolej.

Zgłoszenia propozycji dworców do konkursów trwać będzie do 20 lipca. Od lipca do września trwać będzie weryfikacja zgłoszeń oraz audyt wybranych obiektów.

- Dworce to coś więcej niż tylko przystanki pociągów. To miejsca, gdzie zatrzymujemy się, żeby usiąść, poczekać, zasięgnąć informacji. To również architektura, spotkania i wspomnienia, czyli klimat, który może stanowić o przewadze kolei nad innymi środkami transportu. Dworce potrafią być wizytówką miasta, atrakcją turystyczną albo przestrzenią dla organizacji wydarzeń. Zwycięzcy poprzednich edycji konkursu dworcowego wyznaczają kierunki zmian na polskiej kolei. Dlatego w tym roku też szukamy dworców najbardziej przyjaznych dla pasażerów. Takich, które dobrze wspominacie. Rozwiązań wartych szerszego naśladowania - informują organizatorzy.


Comments

Na plus w Chojnowie wygląd po remoncie, toalety, ekrany w głównym holu, automaty kawa/przekąski, automatyczne drzwi. NA minus na pewno perony, częściowo już nierówne, z fatalnymi "ławkami", z oddalonym zadaszeniem (wiatą) o ok. 50m od wejścia na perony. W Chojnowie też jeśli już nie ma kasy biletowej i biura obsługi klienta to przydałby się może automat biletowy.
report comment
Mija rok od otwarcia,a poczekalnia nadal zamknięta.
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform