Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Trwa trzecia edycja konkursu "Dworzec Roku". Czy chojnowska stacja zasługuje na ten tytuł?

Autor admin
Data utworzenia: 15 czerwiec 2020, 14:17 Wszystkich komentarzy: 2


Trwa trzecia edycja konkursu "Dworzec Roku". Czy chojnowska stacja zasługuje na ten tytuł?

Dworzec w Chojnowie to przykład pięknej architektury kolejowej. Za sprawą remontu dziś jest prawdziwą chlubą ziemi chojnowskiej. Czy zasługuje na tytuł "Dworca Roku"? Organizatorzy konkursu zachęcają do zgłaszania tej kandydatury. - Myślę, że dworzec w Chojnowie zasługuje na ogólnopolską uwagę, do tego jednak potrzebne jest zgłoszenie go do konkursu i zainteresowanie mieszkańców - tłumaczy Krzysztof Ruciński z Fundacji ProKolej.

Celami konkursu są m.in.: zebranie i propagowanie dobrych praktyk w obsłudze podróżnych, promowanie dworców nowoczesnych i funkcjonalnych, wyróżnienie najlepiej ocenianych przez użytkowników dworców kolejowych w Polsce.

W konkursie uwzględniane są obiekty czynne i służące obsłudze regularnego ruchu pasażerskiego. Przewidziane są dwa wyróżnienia - nagroda główna „Dworzec Roku 2020”, która zostanie przyznana poprzez niezależne jury oraz nagroda publiczności na podstawie wyników głosowania on-line.

- Tegoroczna edycja naszej cyklicznej inicjatywy obejmuje nie tylko wybór najlepszych dworców kolejowych w Polsce, ale również zebranie opinii odnośnie ich funkcjonalności oraz oczekiwań formułowanych przez użytkowników. Elementem tegorocznego konkursu jest więc zarówno promocja pozytywnego wizerunku zmieniającej się kolei, jak i tworzenie katalogu dobrych praktyk m.in. w zakresie standardów obsługi podróżnych - dodaje Krzysztof Ruciński z Fundacji ProKolej.

Zgłoszenia propozycji dworców do konkursów trwać będzie do 20 lipca. Od lipca do września trwać będzie weryfikacja zgłoszeń oraz audyt wybranych obiektów.

- Dworce to coś więcej niż tylko przystanki pociągów. To miejsca, gdzie zatrzymujemy się, żeby usiąść, poczekać, zasięgnąć informacji. To również architektura, spotkania i wspomnienia, czyli klimat, który może stanowić o przewadze kolei nad innymi środkami transportu. Dworce potrafią być wizytówką miasta, atrakcją turystyczną albo przestrzenią dla organizacji wydarzeń. Zwycięzcy poprzednich edycji konkursu dworcowego wyznaczają kierunki zmian na polskiej kolei. Dlatego w tym roku też szukamy dworców najbardziej przyjaznych dla pasażerów. Takich, które dobrze wspominacie. Rozwiązań wartych szerszego naśladowania - informują organizatorzy.


Komentarze

Na plus w Chojnowie wygląd po remoncie, toalety, ekrany w głównym holu, automaty kawa/przekąski, automatyczne drzwi. NA minus na pewno perony, częściowo już nierówne, z fatalnymi "ławkami", z oddalonym zadaszeniem (wiatą) o ok. 50m od wejścia na perony. W Chojnowie też jeśli już nie ma kasy biletowej i biura obsługi klienta to przydałby się może automat biletowy.
zgłoś komentarz
Mija rok od otwarcia,a poczekalnia nadal zamknięta.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform