Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena

Sprawdź dlaczego warto wybrać materace Grupy Hilding Anders

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 23 czerwiec 2020, 03:05


Sprawdź dlaczego warto wybrać materace Grupy Hilding Anders

Rynek wypełniony jest różnego rodzaju materacami, które różnią się od siebie specyfikacją czy rodzajem użytych materiałów, co bezpośrednio przekłada się na komfort ich użytkowania. Wraz z rozwojem techniki i nowych metod produkcji, coraz większą wagę zaczęto przykładać do produkcji materacy codziennego użytku, wykorzystując do tego metody i materiały znane dotychczas z produkcji materacy specjalistycznych. Liderem w tej dziedzinie jest grupa Hilding Anders – sprawdź, dlaczego warto wybrać materace tej marki.

Materac materacowi nierówny, czyli od czego zacząć wybór tego komfortowego?

Obecnie dostępnych jest wiele modeli materacy, które różnią się od siebie stopniem twardości, na co wpływ ma przede wszystkim rodzaj wypełnienia. Dużą popularnością cieszą się materace piankowe ze względu na wysoki komfort snu, odporność na powstawanie wgłębień i dobrą wytrzymałość wierzchniego poszycia. Dla osób ze szczególnie wrażliwym kręgosłupem godnym polecenia będą materace termoelastyczne marki Hilding, do produkcji których użyto specjalnej pianki z wkładką lateksową. Zapobiega ona rozwojowi bakterii i skutecznie odprowadza ciepło, niwelując tym samym nieprzyjemny zapach w sypialni, co jest szczególnie istotne zwłaszcza latem.

Innym czynnikiem, który trzeba uwzględnić przy wyborze materaca, jest łóżko, a konkretnie jego wielkość. Warto w taki sposób wymierzyć długość i szerokość stelaża, by pomiędzy ściankami łóżka a materaca pozostało kilka wolnych centymetrów. Będzie to miało szczególne znaczenie, ponieważ rogi większości współczesnych materacy są dodatkowo obszyte, by zwiększyć wytrzymałość całej konstrukcji, jednak wpływa to na jej wymiary.


Materac kokosowy – niestandardowe wypełnienie, dające ponadprzeciętny komfort

Materac ma przede wszystkim zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, by ten przez cały czas trwania snu znajdował się w odpowiedniej pozycji. Zwiększy to komfort, a przy okazji pozwoli na efektywniejszy wypoczynek, dzięki czemu przełoży się to ostatecznie na samopoczucie użytkownika. Popularne materaca piankowe czy lateksowe wyparły tradycyjne modele sprężynowe, choć i te powróciły jakiś czas temu do łask za sprawą tzw. sprężyn kieszeniowych, a także lżejszych i bardziej wytrzymałych materiałów.

Szczególnie ciekawym przypadkiem są modele hybrydowe, a wśród nich najnowsza propozycja marki Hilding Anders, czyli materace kokosowe. Do ich produkcji wykorzystano wspomniane już sprężyny kieszeniowe, a do tego połączone je z odporną na odkształcenia pianką termoelastyczną, która idealnie dopasowuje się do ciała.

Cały sekret kryje się natomiast w utwardzeniu wykonanym z włókien kokosowych, co znacznie zwiększa wytrzymałość całej konstrukcji i pozwala cieszyć się komfortowym snem przez długie lata. Oprócz tego warto też wspomnieć o antybakteryjnym działaniu tych włókien, dzięki czemu materac kokosowy to świetny wybór dla alergików. Należy pamiętać również o lepszej wentylacji takiej konstrukcji, co zapobiega rozwojowi wszelkich drobnoustrojów, dla których pot, skóra czy włosy pozostawione na łóżku po przespanej nocy, to doskonała pożywka.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.


Sklep Bigform