Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Akcja "Alkohol i Narkotyki" na drogach powiatu legnickiego. Czekają nas wzmożone kontrole

Author: admin
Creation date: 22 June 2020, 17:19 All comments: 0


Akcja "Alkohol i Narkotyki" na drogach powiatu legnickiego. Czekają nas wzmożone kontrole

Od godziny 6:00 na drogach powiatu legnickiego prowadzone będą działania "Alkohol i Narkotyki". Głównym ich celem jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

- Alkohol, kierowanie pod wpływem narkotyków, prędkość, brawura, brak wyobraźni i rozsądku. To tylko kilka przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Dlatego, co jakiś czas legniccy policjanci, przeprowadzają różne akcje, które mające na celu poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach. Jutro od wczesnych godzin poranny, na terenie powiatu legnickiego, funkcjonariusze prowadzić, będą działania "Alkohol i narkotyki". Głównym celem tej akcji jest wyeliminowanie z ruchu drogowego, jak najwięcej kierujących pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających - informuje mł.asp. Jagoda Ekiert.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem wymaga, od kierującego odpowiedniej sprawności psychofizycznej oraz sprawności psychomotorycznej. U kierującego, będącego pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może dojść do zaburzenia wyżej wymienionych sprawności, a to w konsekwencji zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania zdarzenia drogowego.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.