Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Akcja "Alkohol i Narkotyki" na drogach powiatu legnickiego. Czekają nas wzmożone kontrole

Autor admin
Data utworzenia: 22 czerwiec 2020, 17:19 Wszystkich komentarzy: 0


Akcja "Alkohol i Narkotyki" na drogach powiatu legnickiego. Czekają nas wzmożone kontrole

Od godziny 6:00 na drogach powiatu legnickiego prowadzone będą działania "Alkohol i Narkotyki". Głównym ich celem jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

- Alkohol, kierowanie pod wpływem narkotyków, prędkość, brawura, brak wyobraźni i rozsądku. To tylko kilka przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Dlatego, co jakiś czas legniccy policjanci, przeprowadzają różne akcje, które mające na celu poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach. Jutro od wczesnych godzin poranny, na terenie powiatu legnickiego, funkcjonariusze prowadzić, będą działania "Alkohol i narkotyki". Głównym celem tej akcji jest wyeliminowanie z ruchu drogowego, jak najwięcej kierujących pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających - informuje mł.asp. Jagoda Ekiert.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem wymaga, od kierującego odpowiedniej sprawności psychofizycznej oraz sprawności psychomotorycznej. U kierującego, będącego pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może dojść do zaburzenia wyżej wymienionych sprawności, a to w konsekwencji zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania zdarzenia drogowego.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.