Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Arkadiusz Popławski ponownie w Chojnowie. Niedzielny koncert organowy w kościele farnym

Autor admin
Data utworzenia: 26 czerwiec 2020, 10:31 Wszystkich komentarzy: 0


Arkadiusz Popławski ponownie w Chojnowie. Niedzielny koncert organowy w kościele farnym

Rzymskokatolicka parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie zaprasza na koncert Arkadiusza Popławskiego, zorganizowany w ramach 25-lecia parafii. To nie pierwszy występ tego artysty w naszym mieście.

Niedzielne wydarzenie to koncert inauguracyjny na organach po remoncie. Wybór artysty nie jest przypadkowy, bowiem to właśnie Arkadiusz Popławski brał udział w naprawie instrumentu.

Artysta wystąpił już w Chojnowie w 2019 roku, w ramach cyklu Letnich Koncertów Organowych. Arkadiusz Popławski pochodzi z górnośląskiego Raciborza. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Raciborzu w klasie fortepianu i organów, Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Rybniku w klasie organów oraz Metropolitalnego Studium Muzyki Kościelnej w Katowicach. Wyższe studia rozpoczął na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach kształcąc się wokalnie pod okiem znakomitych śpiewaków - ks. prof. Pawła Sobierajskiego i prof. Jana Ballarina; następnie kontynuował i ukończył studia na Wydziale Instrumentalistyki w klasie organów oraz na Wydziale Edukacja Artystyczna ze specjalnością dyrygencką na Uniwersytecie Śląskim.

Od 12 roku życia działa jako organista liturgiczny, najpierw w parafiach Raciborza, następnie jako główny organista w Bazylice Mniejszej w Pszowie oraz w Archikatedrze we Fromborku, gdzie oprócz posługi organisty liturgicznego, z ramienia Muzeum Mikołaja Kopernika był opiekunem zabytkowych organów katedralnych. Aktualnie ponownie związany jest z rodzinnym Raciborzem - prowadzi aktywną działalność koncertową jako solista i akompaniator chórów. W dowód uznania za całokształt działalności artystycznej Arkadiusz Popławski został kilkukrotnie odznaczony, m.in.: brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP, czy złotą Odznaką Honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Koncert odbędzie się 28 czerwca o godzinie 19:00Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform